מתווה הנשיא והפגישה הסודית בין לוין לנתניהו

מתווה הנשיא והפגישה הסודית בין לוין לנתניהו
הרצוג צפוי להציג את הפשרה שלו בתחילת השבוע הבא | אלה הפרטים הידועים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרצוג בנאום
צילום: צילום: חיים צח, לע"מ

על רקע פרסום חלק מפרטיו, הנשיא יצחק הרצוג צפוי להציג את מתווה הפשרה שלו לרפורמה המשפטית בתחילת שבוע הבא. זאת, באם לא יושגו הסכמות בין הצדדים. בכאן חדשות דווח הערב (שלישי) על הפרטים שידועים עד כה.

פרטי ההסכמות

לעניין הפשרה בפסקת ההתגברות - פשרה שנראית יחסית מקובלת על המתדיינים, מדברת על העברת חקיקה כך שההתגברות תתאפשר כהוראת שעה עד תום כהונת הכנסת שהחליטה עליה. לאחר מכן, תהפוך קבועה רק אם הכנסת הבאה תאשר אותה שוב - בקריאה רביעית.

באשר למינוי יועצים משפטיים למשרדי ממשלה - אחת ההצעות שמקודמות בימים האחרונים מדברת על מינוי בוועדה שתכלול את מנכ"ל המשרד והמשנה הרלוונטי ליועץ המשפטי לממשלה. עוד דובר על כך ששר יוכל להחליף יועץ משפטי רק פעם בכהונה, או לפחות יוגבל במספר הפעמים.

הפשרה המוצעת באשר לוועדה לבחירת שופטים היא שלשופטים אומנם לא יהיה רוב בוועדה, אבל כן יהיה להם מעין "בלוק חוסם" יחד עם נציגי האופוזיציה - כך שיוכלו יחד לגבש וטו, אם יצליחו להסכים כולם.

המוקשים העיקריים במו"מ

הפגישה הסודית של נתניהו ולוין

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המשפטים יריב לוין נפגשו אמש, כאשר לפי מקורות מטרת הפגישה הייתה להפעיל לחץ על שר המשפטים להסכים למתווה פשרה. הן בלשכת ראש הממשלה והן בלשכת שר המשפטים אישרו את דבר הפגישה. בסביבת לוין מכחישים שזו הייתה מטרת הפגישה. בסביבת לוין ונתניהו סירבו להתייחס לתוכן הפגישה.

הגשר לפשרה | האזינו לעוד יום

הפופולריים