נתניהו על המחאות נגד הרפורמה: המטרה להפיל את הממשלה ולהביא לבחירות שישיות

נתניהו על המחאות: מטרתן להביא לבחירות שישיות
אנשי הצוות של ראש הממשלה הגיעו מוקדם לדיוטי פרי ותועדו עורכים קניות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ושרה יורדים ממטוס
צילום: צילום: עמוס בן גרשון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא היום (חמישי) לרומא לביקור של שלושה ימים, בצל המחאה בישראל. רגע לפני שעלה על המטוס אמר: "אנחנו ממשיכים במאמצים לנסות להגיע להבנות לגבי הרפורמה המשפטית". אך הוא הוסיף: "לצערי, עד עכשיו כל המאמצים האלה נתקלו בסירוב גורף ומוחלט של האופוזיציה וניסיונות לדרדר את המדינה לאנרכיה".

לדברי ראש הממשלה, "הנושא כאן הוא בכלל לא הרפורמה המשפטית. המטרה כאן היא להפיל ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי רק לפני כמה חודשים ולהביא לבחירות שישיות. לא ניתן לאף אחד לשבש את הדמוקרטיה הישראלית ולבטל את החלטת הרוב במדינת ישראל, כפי שהיא באה לידי ביטוי בבחירות האחרונות בדמוקרטיה הישראלית".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף את נתניהו בתגובה: "אפילו על מדרגות המטוס, בדרכו לסופ"ש בזבזני ומיותר על חשבון המדינה, נתניהו לא מצליח להפסיק לשקר. הממשלה לא הסכימה לשום ניסיון הידברות והיא ממשיכה באמוק החקיקה שיהפוך אותנו למדינה משיחית, קיצונית ולא דמוקרטית. האנרכיסטים היחידים בסיפור הזה הם שרים בכירים בממשלה, שמנסים להבעיר את המדינה".

בשל השיבושים והמחאות, בכירי משרד ראש הממשלה ולשכתו הקדימו את הגעתם לשדה התעופה ותועדו עורכים קניות בדיוטי פרי. כמה מפגינים עם דגלי ישראל הגיעו גם הם אל טרמינל 3 בנמל התעופה כדי למחות. ייתכן שנתניהו יגיע אל נתב"ג במסוק בשל ההפגנות. פעילים המתגוררים באיטליה מתכננים להפגין גם מול מלון ראש הממשלה ובאתרים מרכזיים ברומא במהלך שהותו.


הצוות של ראש הממשלה תועד בדיוטי פרי.

אני מזהה שינוי ביחס לאיראן בחודשים האחרונים, הן בארה"ב והן במדינות מערב אירופה, ובמערב בכלל. אני רואה צורך וחובה לנסות להעצים את הגישה התקיפה יותר אל מול איראן, וזה כמובן יעמוד במרכז המפגש שלי עם ראש ממשלת איטליה, כפי שזה עמד במרכז המפגש שלי עם הנשיא מקרון. אני מתכוון לקיים שיחות דומות עם מנהיגים מרכזיים באירופה בזמן הקרוב.

הפגישה המרכזית המתוכננת לנתניהו מתקיימת ביום שישי בצהריים - פגישה בת 45 דקות עם ראש הממשלה האיטלקית ג'ורג'ה מלוני. אחריה צפויים השניים למסור הצהרות לתקשורת. הערב יפגוש נתניהו את הקהילה היהודית בעיר, ומחר צפוי לפגוש גם אנשי עסקים. חזרתו של ראש הממשלה לישראל צפויה ביום ראשון לפנות בוקר.

הפופולריים