נתניהו לעיתון איטלקי: מוכן למו"מ עם אבו מאזן, זה הוא שלא רוצה

נתניהו: מוכן למו"מ עם אבו מאזן, הוא לא רוצה
ראש הממשלה התראיין לעיתון "רפובליקה" לפני המראתו לביקור במדינה: "הדמוקרטיה בישראל מוכיחה שהיא איתנה" • הוא תקף את ההצבעות האיטלקיות באו"ם נגד ישראל, וקרא לרומא להכיר בירושלים כבירת ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו 06.02.23
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

העיתון האיטלקי "רפובליקה" פרסם היום (חמישי) ריאיון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לקראת ביקורו ברומא. נתניהו נשאל אם יהיה מוכן לנהל משא ומתן עם אבו מאזן, והשיב: "כן, כמובן, זה הם אלו שלא רוצים לשאת ולתת". 

הוא התייחס לרפורמה המשפטית והמחאות ואמר: "הדמוקרטיה בישראל מוכיחה שהיא איתנה והיא תצא רק חזקה יותר מהמבחן הזה." הוא הסביר: "על הרשות השופטת להיות עצמאית, אבל לא כל יכולה. ההפגנות הן חלק טבעי מהעימות הזה, אבל אני מאמין שנתגבר על זה". 

נתניהו דחה טענות על כך שממשלתו פוגעת במיעוטים, והביא כדוגמה את יו"ר הכנסת אמיר אוחנה שהוא הומוסקסואל מוצהר כדוגמא לחוסר אמיתות הטענה. "האמת היה שיש המון סטריאוטיפים נגד הממשלה. אנחנו נאמנים ונישאר נאמנים לזכויות האזרח, לזכויות מיעוטים, ולדמוקרטיה", אמר נתניהו.

בריאיון ביקר ראש הממשלה את את המדיניות האיטלקית בהצבעות נגד ישראל באו"ם: "אני מקווה שגישתה של איטליה בהצבעות באו"ם תשתנה הרבה יותר מהר משהיה עד עכשיו. מאז 2015, איטליה הצביעה נגדנו 89 פעמים באו"ם. זה מתנגש עם היחסים הבילטרליים המצוינים שלנו. במקום להתמודד עם אומות כמו סוריה ואיראן, שם מופרות הזכויות הבסיסיות ביותר, באו"ם מדינות מצביעות נגד ישראל". 

הוא גם קרא לאיטליה להכיר בירושלים כבירת ישראל: "אני מאמין שהגיע הזמן שרומא תכיר ביכך שירושלים היא בירתנו, בירת אבותינו, בירת העם היהודי מזה 3,000 שנים. בדיוק כמו שארצות הברית עשתה במחווה של חברות נהדרת". 

הפופולריים