גם ללא הידברות: בקואליציה מתכננים לרכך את החקיקה באופן חד צדדי

הקואליציה תרכך את הרפורמה - גם ללא הידברות
נתניהו ולוין שוחחו ולדברי מעורבים: רה"מ הביע את רצונו בפשרה • גורם בכיר בקואליציה לכאן חדשות אחרי הצהרת הנשיא: הרצוג איבד את היכולת שלו לשמש כמתווך הוגן • הרצוג יציג את הפשרה שלו לרפורמה בשבוע הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוין הרצוג נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המשפטים יריב לוין שוחחו טרם המראתו של ראש הממשלה לרומא, ולדברי גורמים שנכחו בשיחה נתניהו הביע את רצונו בפשרה ברפורמה המשפטית. כך דווח היום (שישי) בחדשות שישי בכאן 11. בתוך כך, בקואליציה אומנם ימשיכו בשבוע הבא בקידום החקיקה, אך שוקלים להתחיל בקרוב בריכוך הרפורמה באופן חד צדדי - גם בלי לחכות להסכמות עם האופוזיציה. 

בתוך זאת, גורם בכיר בקואליציה אמר לכאן חדשות כי נשיא המדינה יצחק הרצוג איבד את היכולת שלו לשמש כמתווך הוגן בין הקואליציה לאופוזיציה. זאת נוכח הצהרתו של הנשיא אמש, בו סימן אפס סובלנות בנושא ההידברות, פסל את הרפורמה בנוסחה הנוכחי והודיע כי יפרסם את המתווה שלו כבר בשבוע הבא.

לצד זאת, למרות האכזבה מדברי הנשיא, יו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן אמר בשיחות סגורות כי יסכים לקיים דיאלוג על המתווה שיציג. ולמרות הנכונות לבצע ריכוך בחקיקה באופן חד צדדי, נתניהו "מסונדל" על ידי שותפיו הפוליטיים: מול החרדים בנושא פסקת ההתגברות ומול לוין, רוטמן ושר האוצר סמוטריץ' בנושא הוועדה למינוי שופטים.

בצל המחאה הנרחבת ברחבי הארץ, בנאום לאומה שנשא אמש ביקש הנשיא לעצור את קידום הרפורמה ואמר כי "מכלול החקיקה צריך לעבור מהעולם ומהר. הוא דורסני ומערער את יסודותינו הדמוקרטיים". הוא הוסיף כי "הבחירה היא אחת: או אסון או פתרון", סיכם הרצוג. "אם תבחרו להמשיך בדרך בה הלכתם עד כה – הכאוס על הידיים שלכם. ההיסטוריה תשפוט אתכם. קחו אחריות ומיד".

הפופולריים