השר בן גביר ליועמ"שית: לא סומך עלייך שתייצגי אותי

בן גביר ליועמ"שית: לא סומך עלייך שתייצגי אותי
ברקע הקפאת מינויו של אשד לתפקיד מטה, שאותו הובילה בהרב-מיארה, פנה אליה השר לביטחון לאומי במכתב: "בנסיבות שנוצרו יהיה זה מן הדין שאייצג את עצמי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן גביר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המתיחות נמשכת: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר פנה היום (ראשון) ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, ואמר לה כי הוא אינו מעוניין שתייצג אותו בעתירות נגד משרדו. במכתב ששיגר לה בנושא, בצל הקפאת המינוי של ניצב עמיחי אשד לתפקיד מטה שהובילה היועמ"שית, כתב השר: "אינני סומך כי תייצגי אותי נאמנה בעתירות השונות, ובנסיבות שנוצרו יהיה זה מן הדין, היושר והצדק שאני אייצג את עצמי".

ביום חמישי הודיע השר בן גביר ביחד עם מפכ"ל המשטרה רנ"צ קובי שבתאי על הדחתו של מפקד מחוז תל אביב ניצב עמיחי אשד מתפקידו, וכמי שמטפל בחודשים האחרונים במחאות הנרחבות נגד הרפורמה המשפטית, והזזתו לתפקיד מטה כראש אגף ההדרכה. 

יום לאחר מכן, חזר בו המפכ"ל מהודעתו והחליט להקפיא את הדחתו של אשד. שבתאי ניסה להתנער משיתוף הפעולה עם השר לביטחון לאומי ואמר כי "בן גביר לבדו החליט על העיתוי". הודעתו של שבתאי הגיעה לאחר שהיועמ"שית אמרה כי "הנחתה את הגורמים הרלוונטיים להקפיא כל החלטה או פעולה בעניין, עד להשלמה מסודרת של הבירור המשפטי המתחייב". לטענתה, "יש חשש כבד לחוקיות ההליך".

הפופולריים