פרסום ראשון: הקצין שהשליך רימון הלם לעבר מפגינים נחקר במח"ש

הקצין שהשליך רימון הלם על מפגינים זומן למח"ש
רב פקד מאיר סויסה זומן למחלקה לאחר שפעל, לכאורה, בניגוד לנהלי המשטרה. יחד עימו נחקר קצין נוסף ועוד ארבעה שוטרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטר משליך רימון הלם
צילום: שוטר משליך רימון הלם

אחרי שהמחלקה לחקירות שוטרים הודיעה בחודש שעבר שפתחה בבדיקת התקרית בה הושלך רימון הלם אל קהל המפגינים במחאה בתל אביב, הקצין, רב פקד מאיר סויסה נחקר. כך פורסם לראשונה בכאן חדשות. יחד עם סויסה נחקרו באזהרה כמה שוטרים נוספים וקמין שהיו יחד עימו באירוע. מח"ש פתחה בבדיקה לאחר שהקצין פעל, לכאורה, בניגוד לנהלי שימוש ברימון הלם. 

רפ"ק סויסה אמר בחקירת מח"ש: "אני לא הייתי מפקד הכוח, ראיתי שהמצב יוצא משליטה, זיהיתי שהשוטרים במצוקה ובנחיתות כמותית ומקצועית. הייתה עוד קודם לכן הנחיה שניתן להשתמש ברימוני הלם, וידאתי שאני זורק את הרימון לשטח פתוח. ראיתי שהרימון לא פגע באף מפגין. הייתי רגוע והרגעתי גם שוטרים וגם מפגינים. המטרה הייתה לסיים את האירוע ללא נפגעים".

רב פקד מאיר סוויסה, שתועד זורק רימון הלם לעבר המפגינים בקפלן, שב בשבוע שעבר להפגנות לאחר שביקש חופשה כמה ימים קודם לכן. במקום בו פיקד על כוחות המשטרה התפתחו בחמישי האחרון עימותים בין המשטרה למפגינים, שניסו לרדת לאיילון ולחסום את הציר.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע כי הוא נותן גיבוי לקצין, וכך כתב בהודעה לאחר פתיחת הבדיקה של מח"ש: "שהרחיק מתפרעים אנרכסיטים באמצעות רימון הלם. המדיניות שלי היא לתת גיבוי מלא לשוטרים שבניגוד לאנשי מח"ש לא יושבים בחדר ממוזג אלא נאלצים להתמודד עם האנרכסיטים, ואם מח"ש פועלת משיקולים פוליטיים הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש".

הפופולריים