סעודיה סירבה לתת ויזות למשלחת ישראלית שהוזמנה לכנס של ארגון התיירות העולמי

סעודיה סירבה לתת ויזות לישראלים לכנס תיירות
כפי שפורסם בכאן חדשות הסעודים לא היו מרוצים מהגעת המשלחת, וגם מהדגל הישראלי שהיה אמור להיות מונף באירוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דגל סעודיה
צילום: צילום: אי-פי

סעודיה סירבה לתת ויזות למשלחת ישראלית שהוזמנה לכנס של ארגון התיירות העולמי. כך דווח היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. בישראל הביעו עניין בהגעה לכנס, שנערך היום, שכן זה היה אמור להיות ביקור נדיר של משלחת ישראלית בסעודיה, אבל כפי שפורסם לפני שבועיים בכאן חדשות, הסעודים לא היו מרוצים מהגעת המשלחת הישראלית, וגם מהדגל הישראלי שהיה אמור להיות מונף באירוע לאור השתתפותה.

בארגון הזמינו לכנס נציגים ישראלים מכפר כמא, שנכנס לרשימת הארגון לשנת 2022 של כפרים תיירותיים שמומלץ לבקר בהם. בנוסף הוזמנו נציגים ממשרד התיירות הישראלי. באו"ם ובמשרד התיירות ניסו להפעיל לחצים על סעודיה, ובאו"ם אף שלחו מכתב, שהתפרסם באתר בלומברג, בו נכתב: "ברוח האו"ם, שמעניק שוויון לכל חברי הארגון, אנחנו מבקשים ממשרד התיירות הסעודי להעניק ויזה לחברי המשלחת". באו"ם אף בחנו את האפשרות להזיז את האירוע למדינה שלישית.

תגובת משרד התיירות: "ישראל פנתה לארגון התיירות של האו"ם כדי לקבל סיוע בקבלת אשרות כניסה לנציגי ישראל לסעודיה, ואולם, לצערנו, מגעים אלה לא הניבו פרי. ישראל קוראת לארגון התיירות של האו"ם ולארגוני האו"ם לשמור על העקרונות המנחים של האו"ם, כולל יחס שוויוני בהבטחת אפשרות השתתפות המדינות במפגשי הארגון. במקרה זה ארגון התיירות העולמי לא עמד בסטנדרטים אלה ואנו מצרים על כך".

הפופולריים