קק"ל נגד סמוטריץ': הארגון מתנער משר האוצר

קק"ל נגד סמוטריץ': הארגון מתנער משר האוצר
השר ינאם בכינוס של הקהילה היהודית בצרפת לזכרו של בכיר קק"ל לשעבר, הארגון שהוזכר כנותן חסות לאירוע ביקשה להתנער ממנו • לשר האוצר לא מתוכננות פגישות בצרפת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמור לנאום בביקורו בפריז בשבוע הבא באירוע לזכרו של בכיר קק"ל לשעבר ז׳אק קופר - קק״ל שהוזכרה כנותנת חסות לאירוע ביקשה להתנער ממנו. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב.

בהזמנה לאירוע ובפרסומים שעסקו בנאום סמוטריץ׳ הצפוי באירוע נטען שהזמנת סמוטריץ׳ היא בחסות קק"ל והלוגו של קק"ל הופיע בהזמנה. בצעד חריג פנה מנהל קשרי חוץ בקק"ל למארגני האירוע מארגון Israel is forever ודרש מהם להסיר את הלוגו של קק"ל בטענה שלקק"ל אין שום קשר לאירוע והיא לא עומדת מאחורי הזמנת סמוטריץ׳ לפריז.

העלון שקק"ל התנערו ממנו

לפי גורמים בקק"ל, היה חשוב לארגון להתנער מביקורו של סמוטריץ' בפריז כדי למנוע טענות בצרפת נגד קק"ל.

נזכיר כי ינאם בכינוס בצרפת בשבוע הבא חרף התנגדות גורמים בקהילה היהודית, במקביל, הממשלה בצרפת הודיעה "לא נבוא עם סמוטריץ' בשום מגע". לשר האוצר לא מתוכננות פגישות בצרפת, והוא יגיע למדינה רק עבור הכינוס עצמו.

מקק"ל נמסר: "האירוע איננו קשור לקק״ל. קק״ל עובדת עם כל שרי ומשרדי הממשלה בצורה טובה ותמשיך לעשות כך, וכל ניסיון להפוך זאת לסערה לא יצלח".

הפופולריים