בעקבות דבריו על חווארה: ח"כ פוגל זומן לחקירה במשטרה

בעקבות דבריו על חווארה: ח"כ פוגל זומן לחקירה
הח"כ נחקר בלהב 433 אחרי שאמר: "חווארה שרופה וסגורה - זה מה שאני רוצה לראות". פרקליטו של פוגל: "ההתבטאות - מטאפורה בלבד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צביקה פוגל
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: חבר הכנסת צביקה פוגל זומן היום (שלישי) לחקירה ביחידת להב 433 של המשטרה. זאת בעקבות התבטאויותיו בנוגע לכפר חווארה. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "ההתנכלות של היועצת המשפטית לממשלה לחברי עוצמה יהודית ולימין נמשכת. היא פועלת בשירות האופוזיציה". פוגל נחקר בשעות הערב והוא שוחרר לביתו.

עורך הדין אריאל עטרי, המייצג את חבר הכנסת צביקה פוגל, מסר בתגובה כי "מדובר בחקירה מיותרת. חה"כ פוגל הדגיש בכל הזדמנות, ובכלל זה בריאיון בגל"צ, בהודעת טוויטר ובדברים שנשא בכנסת באותו יום, כי הוא מתנגד לנטילת חוק לידיים ע"י אזרחים, כי רק על על צה"ל להילחם בטרור וכי כל ביטוי שממנו משתמע אחרת - הינו מטאפורה בלבד. כל שעל חוקרי המשטרה לעשות הוא להאזין לראיונות ולקרוא את ההתבטאויות במלואן - והדבר יוביל לסיום החקירה ולסגירת התיק".

לפני שבועיים אישרה היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה למשטרה לחקור את פוגל מעוצמה יהודית בחשד להסתה לטרור. זאת בעקבות דבריו בריאיון ברדיו גלי ישראל אחרי הפיגוע בחווארה והמהומות: "חווארה שרופה וסגורה - זה מה שאני רוצה לראות". חבר הכנסת אמר מאוחר יותר כי דבריו לא הובנו, וכי לא התכוון שאזרחים יקחו את החוק לידיים. 

בריאיון לכאן חדשות אחרי האירועים בחווארה ביקר פוגל בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט. בריאיון לתמר אלמוג בתוכנית בחצי היום אמר פוגל כי תפיסת הביטחון של נתניהו וגלנט היא קונספציה שגויה. לדבריו, יו"ר מפלגתו והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר נזף בו אחרי התבטאויותיו בנוגע לחווארה. 

האזינו לריאיון עם ח"כ פוגל

"לא נפרק את הממשלה אבל נמשיך ללחוץ כדי לפעול...אני יודע שצריך לפעול אחרת, בהתקפיות אחרת", אמר פוגל בריאיון. "הלוחמים והמפקדים בשטח מצוינים, אבל הדרג מעליהם חושב אחרת הקונספציה שבה תקועים ראש הממשלה ושר הביטחון וחלק נכבד מבכירי מערכת הביטחון שגויה. לא נקנה שקט בשקי דולרים ומחוות".

הפופולריים