ברקע הלחץ מצד ארה"ב: רה"מ ערך דיון בנושא הסיוע הישראלי לאוקראינה

ברקע הלחץ מצד ארה"ב: רה"מ דן בסיוע לאוקראינה
בדיון, שנערך לאחר סקירת מדיניות בסוגיה במל"ל, לא התקבלה החלטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילים אוקראינה
צילום: צילום: אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (שלישי) דיון בשאלת הסיוע לאוקראינה, אך לא התקבלה החלטה בנושא. כך לדברי גורם המעורה בנושא. הדיון נערך אחרי שבמטה לביטחון לאומי עשו סקירת מדיניות בסוגיה עם חילופי הממשלות, וברקע הלחץ שהאמריקנים מפעילים על ישראל "לעשות יותר למען אוקראינה". 

לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה לפרסום כי "היום התקיים דיון התייעצות בראשות ראש הממשלה נתניהו במסגרת תהליך בחינת המדיניות של הממשלה בכל הנוגע למלחמת רוסיה-אוקראינה. בדיון השתתפו שר הביטחון, שר החוץ, ראש המל"ל, ראש המוסד, הרמטכ"ל, מנכ"ל משרד החוץ, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה וגורמים נוספים".

כפי שדווח לפני כחודש בחדשות הערב בכאן 11, בכירים אמריקנים העבירו מסר לבכירים בארץ כי ארצות הברית מצפה מישראל להגדיל את הסיוע לאוקראינה. הנושא עלה, בין היתר, במהלך ביקוריהם של שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן והיועץ לביטחון לאומי ג'ייק סאליבן. בארצות הברית טענו כי הסיבה לבקשתם היא המעורבות ההולכת וגוברת של איראן במלחמה ושיתוף הפעולה שלה עם רוסיה.

מדובר בפעם הראשונה בה האמריקנים מעלים בקשה זאת בפני ישראל. בחודשים האחרונים של ממשלת לפיד-בנט האמריקנים נמנעו מכך, בין היתר, בגלל שראש הממשלה דאז יאיר לפיד גינה פעמים רבות את הרוסים. סיבה אפשרית לכך שבוושינגטון מבקשים זאת עכשיו היא הידיעה שנתניהו נזהר במיוחד שלא לפגוע בקשר שלו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

הפופולריים