המרד של אדלשטיין: לא מבטיח להצביע על חוקים שלא דנו בהם במפלגה

המרד של אדלשטיין בהצבעות
בכיר במפלגה על אדלשטיין: לא בונים עליו בהצבעות • ח"כ מהליכוד על המפלגות החרדיות בשיחה שהוקלטה: יציבות הממשלה תעמוד למבחן כשנתניהו יגיד להם לא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי אדלשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי שלא הצביע אתמול על חוק הנבצרות ופסקת ההתגברות וטען שהתקזז, בסביבת ח"כ יולי אדלשטיין אומרים שהוא לא יצביע על חוקים שלא דנו בהם בליכוד והוא לא מכיר אותם לעומק - כולל חוקי הרפורמה המשפטית. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בכיר בליכוד ציין: "ברור לנו שאיבדנו את אדלשטיין, לא בונים עליו בהצבעות".

בתוך כך, שיחה שהוקלטה בין חברי כנסת של הליכוד אתמול מגלה את החששות במפלגה מפני הבעת עמדות שיכעיסו את השותפים החרדים, וכן את ניגודי העניינים המתפתחים בין המפלגות בקואליציה.

ח"כ עמית הלוי נשמע מסביר לחבריו בהקלטה שפורסמה בתוכנית שבע עם איילה חסון: "ההפגנות לא יושבות רק על הרפורמה, זה בעיקר המתח סביב דת ומדינה. מה שחסר בעת הזאת, ואני לא יודע איך אפשר לעשות את זה בלי לשבור את הקואליציה, אבל בעצם חסר הקול הליברלי של הליכוד".

אז התפרץ לדבריו ח"כ אליהו רביבו והזהיר: "אתה יודע מתי יציבות הממשלה הזאת תעמוד למבחן? כשראש הממשלה יתחיל להגיד להם (לחרדים) לא לכל הדרישות שלהם. בוא נגיד את האמת, אנחנו עכשיו בצוות מצומצם, בוא נקרא לילד בשמו". ח"כ עמית הלוי הוסיף: "יותר מזה, נניח גיור של רבני ערים - נניח שאני מתראיין ואני אומר שאני בעד זה, אוטומטית גפני ודרעי לא משתפים איתי פעולה בכל מיני חוקים".

הפופולריים