ברקע הביקורת על הרפורמה המשפטית: נתניהו יבקר בברלין

ברקע הביקורת על הרפורמה: נתניהו יבקר בברלין
רה"מ ייפגש עם הקנצלר שולץ ועם הנשיא שטיינמאייר - שהביע דאגה מהחקיקה • ישראלים תושבי ברלין מתכננים להפגין נגד נתניהו בשער ברנדנבורג • על הפרק: הגרעין האיראני ועסקת מערכת חץ 3
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו 06.02.23
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי שביקר בצרפת ובאיטליה, ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיע היום (רביעי) לגרמניה, שם ייפגש עם הקנצלר אולף שולץ ועם הנשיא פרנק-ואלטר שטיינמאייר. הביקור יחל בטקס זיכרון ברציף 17 בתחנת הרכבת גרונוולד במערב הבירה הגרמנית, ממנו שולחו יהודי העיר למחנות ההשמדה.

הפגישות יערכו על רקע דבריו של שטיינמאייר ביום שישי בקבלת פנים בברלין לציון 50 שנה לאוניברסיטת חיפה. הוא הביע חשש מן השינויים המתוכננים במערכת המשפט בישראל ואמר כי "התכנון לארגן מחדש את שלטון החוק מצד הממשלה בישראל מעורר בי דאגה״.

ישראלים רבים תושבי ברלין מתארגנים להפגין מחר אחר הצהריים נגד הרפורמה המשפטית בשער ברנדנבורג, כשקבוצות הוואטסאפ הייעודיות כבר מונות יותר מאלפיים חברים. גם הקהילה היהודית של ברלין ביקרה את הרפורמה, ונתניהו לא ייפגש עם נציגיה. ראש המועצה המרכזית של יהודי גרמניה יוסף שוסטר, לדוגמה אמר לשרת החוץ הגרמנית, אנאלנה ברבוק, כי ישראל מתכננת רפורמה שיפוטית שנויה במחלוקת שישראלים רבים מפגינים נגדה "מסיבה טובה".

השרה ברבוק והנשיא הגרמני הביעו גם הם דאגה מהרפורמה, אך לדברי שגריר ישראל בגרמניה רון פרושאור, "דבריהם הם חלק משיח בין מדינות ידידות, ובסופו של דבר ההחלטות מתקבלות בירושלים". עוד אמר פרושאור לכאן חדשות כי "היחסים בין ישראל לגרמניה הם יחסים קרובים ובביקור הזה נעמיק אותם ונשתף פעולה גם בעתיד".

נתניהו צפוי לדון עם הקנצלר והנשיא לא רק בנושא המהפכה המשפטית אלא גם בנושא איראן המתגרענת, הפרת זכויות האדם במדינה, הדיכוי האלים של ההפגנות וההוצאות להורג. נושא נוסף שצפוי לעלות בשיחות הוא עסקת מערכת טילי חץ 3 המסתמנת.

המלון שבו בחרה לשכת ראש הממשלה להתארח בביקורה בברלין הוא מלון היוקרה "וולדורף אסטוריה" במערב הבירה הגרמנית, כך חשף אמש עיתון הברלינר צייטונג. עלות החדרים במלון מתחילה ב-400 אירו לחדר סטנדרטי וכלה ב-2,824 אירו ללילה. פמליית ראש הממשלה צפויה להתאכסן בו שני לילות, ולשוב לארץ ביום שישי.

הפופולריים