הנגיד ל-CNN: הרפורמה המשפטית עלולה להחליש את עצמאות בנק ישראל

הנגיד ל-CNN: החקיקה עלולה להחליש את בנק ישראל
אמיר ירון התראיין לערוץ החדשות לפרשן כלכלי בכיר, וביקר בחריפות את הקואליציה: "הליך חפוז" • אחיו של סמוטריץ' תקף: "הנגיד מבולבל לחלוטין, פועל בניגוד מוחלט למהות תפקידו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נגיד בנק ישראל פרופסור אמיר ירון
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נגיד בנק ישראל, פרופסור אמיר ירון, התראיין אמש (שלישי) לפרשן הכלכלי הבכיר של CNN, ריצ'רד קווסט, ואמר בריאיון כי הרפורמה המשפטית עשויה לפגוע קשות בעצמאות בנק ישראל. עוד דיבר על בריחת המשקיעים בעקבות הליך החקיקה ונתוני ריבית.

"ברגע זה", אמר פרופסור ירון, "השינויים ברפורמה המשפטית יוכלו להחליש מקצת מהעצמאות של בנק ישראל. בנוסף, ההליך עצמו חפוז ולא זוכה לתמיכה רחבה בציבור. ראינו בכירים בהשקעה בהייטק אומרים שהשקעה עשויה שלא להגיע".

עוד אמר הנגיד ירון: "שמענו ממשקיעים בכירים בענף ההייטק, שהם אפילו עשויים לקבל את עסקיהם למקומות אחרים. בטווח הארוך, ההשלכות הן בריחת מוחות וכו'. ולכן, יש לנהל זאת בזהירות, יש לכך השלכות ענק ולכן, שוב, זה הכרחי שנשמור על עצמאות המוסד הזה (המשפטי) ושהדבר יעשה באופן הזוכה לקבלה רחבה בציבור, וזה הליך שקוף".

אחיו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ', טוביה, צייץ בעקבות הריאיון של הנגיד ל-CNN וכתב: "נגיד בנק ישראל מבולבל לחלוטין, פועל בניגוד מוחלט למהות תפקידו ועלול לפגוע בכלכלת ישראל". 

הפופולריים