ח"כ ביטן: לוין צריך לראות מה קורה במדינה, אנחנו אחראים לניהולה

ביטן: לוין צריך לראות מה קורה במדינה | האזינו
לדברי חבר הכנסת מהליכוד, צריך לעצור את החקיקה לשבועיים. עם זאת, הוא דחה בריאיון לכאן רשת ב את מתווה הנשיא: "לא יודע אם יש ליכודניק שיכול להסכים לו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן יריב לוין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד אמר הבוקר (חמישי) כי המתווה שנשיא המדינה הציג אמש חיסל כל סיכוי לפשרה בין הקואליציה לאופוזיציה. "זה לא דבר שנתניהו יכול להסכים לו, אני לא יודע אם יש ליכודניק שיכול להסכים למתווה", הוסיף ביטן בריאיון לעקיבא נוביק ולרינה מצליח בכאן רשת ב. עם זאת, הוא הדגיש: "מה שאנחנו צריכים לעשות זה לרכך את הרפורמה, ואנחנו נעשה זאת - אין לנו ברירה. צריך לעצור את החקיקה לשבוע-שבועיים, לא יקרה כלום".

האזינו לריאיון עם ח"כ דוד ביטן

לדבריו, שר המשפטים יריב לוין אמר לו בפגישות קודמות כי לאחר שהכנסת תאשר את החקיקה בקריאה ראשונה, הוא יהיה מוכן לדון בריכוך החוקים. "יש קבוצת ח"כים בליכוד שמבקשת לרכך את הרפורמה. איפשרנו לו להוביל, אבל הגיע הזמן שהוא יתחשב גם בעמדות שלנו. גם אנחנו מייצגים ציבור בתוך הליכוד", הוא מחה. "אני מצפה מלוין ומרוטמן שייקחו אתנחתא וישבו איתנו. לוין צריך לראות מה קורה במדינה, אנחנו אחראים לניהול שלה".

חברתו למפלגה, השרה מירי רגב, הזהירה קודם לכן בריאיון בתוכנית "הבוקר הזה" כי "אם ביהמ"ש יפסול את החוקים - הוא יכול להביא למלחמת אחים". לדבריה אצל איילה חסון, בג"ץ לא מוסמך לדון בחקיקה כי כמו היועצת המשפטית לממשלה, גם הוא נגוע בניגוד עניינים. על מתווה הפשרה של הרצוג היא אמרה כי הוא לא "מתווה נשיא המדינה" אלא "מתווה נשיאת בית המשפט העליון".

הפופולריים