סקר כאן חדשות: האם מתווה הנשיא נוטה לטובת האופוזיציה?

סקר: האם מתווה הנשיא נוטה לטובת האופוזיציה?
רוב מצביעי הקואליציה חושבים שהפשרה לא מיטיבה עם הממשלה. סקר נוסף שנערך אחרי הצגת מתווה הרצוג מעלה כי הליכוד ממשיכה להיחלש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוין הרצוג נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מסקר כאן חדשות שפורסם היום (שישי) במהדורת חמש בכאן 11 עולה כי רוב מצביעי הקואליציה חושבים שמתווה הנשיא מיטיב עם האופוזיציה. 62% ממצביעי ש"ס ענו כי המתווה נוטה לצד האופוזיציה, לעומת 38% שחושבים שהמתווה נוטה לצד הקואליציה.

אצל מצביעי עוצמה יהודית והציונות הדתית הנתונים יותר קרובים: 47% חושבים שהמתווה נוטה לכיוון האופוזיציה, 26% חושבים שהמתווה מאוזן, 21% חושבים שהוא נוטה לכיוון הקואליציה ו-7% הנותרים לא יודעים.

אצל מצביעי האופוזיציה התמונה שונה: 66% ממצביעי יש עתיד חושבים שהמתווה מאוזן, לעומת 18% שחושבים שהוא נוטה לכיוון האופוזיציה. 61% ממצביעי ישראל ביתנו חושבים אף הם שהמתווה מאוזן, לעומת 39% שחושבים כי הוא נוטה לכיוון האופוזיציה.  

בסקר נוסף שנערך לאחר הצגת מתווה הנשיא, התגלה כי אם הבחירות היו מתקיימות היום, גוש נתניהו נחלש ויורד מתחת לרף 60 המנדטים. עוד עולה מהסקר כי יותר משליש מהישראלים תומכים במתווה של הרצוג, לעומת 24% בלבד שמתנגדים לו. רוב המשיבים בסקר, שנערך בשיתוף מכון קנטאר, ציינו כי המחלוקת בעם היא האיום המשמעותי יותר על המדינה, יותר מהאיום הביטחוני.


על פי ממצאי סקר המנדטים, לו הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד ממשיכה להיחלש ומקבלת 28 מנדטים, לעומת 32 שקיבלה בבחירות האחרונות. יש עתיד נחלשת לעומת הסקר האחרון שנערך בפברואר (26) ומקבלת 24 מנדטים. המחנה הממלכתי של בני גנץ ממשיכה במגמת התחזקות ומקבלת 17 מנדטים.

הציונות הדתית עם 12 מנדטים, ש"ס עם 11, יהדות התורה עם 7 מנדטים, ישראל ביתנו עם 6 מנדטים, רע"ם עם 6 מנדטים, חד"ש-תע"ל עם 5 מנדטים, ומרצ עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים. העבודה של מרב מיכאלי לא עוברת את אחוז החסימה.

על פי ממצאי הסקר, גוש נתניהו יורד במנדט נוסף (לעומת הסקר האחרון בפברואר) ל-58 מנדטים בלבד. גנץ מתחזק משמעותית ל-17 מנדטים, על חשבון יש עתיד והליכוד (מנדט אחד מכל אחת). יש עתיד מפסידה מנדט נוסף לליברמן וישראל ביתנו. ישנו גם מעבר של מנדט מהציונות הדתית לש"ס.


שאלות נוספות שנשאלו משיבי הסקר נגעו למתווה שהציג נשיא המדינה ברביעי. 36% ציינו כי הם תומכים במתווה הפשרה של הנשיא, לעומת 24% בלבד שמתנגדים לו. 40% השיבו שאינם יודעים. עוד עולה כי כרבע ממצביעי הליכוד (23%) תומכים במתווה הנשיא ו-17% ממצביעי כלל הקואליציה הנוכחית הצביעו כי הם תומכים במתווה הפשרה. 

על פי הסקר, 9% השיבו כי המתווה שהציג הנשיא נוטה לצד תומכי הרפורמה, 28% ציינו כי הוא מאוזן, 30% ציינו כי הוא נוטה לצד מתנגדי הרפורמה. כשליש מהמשיבים ציינו "לא יודע".

על רקע ההפגנות והמקרים האלימים שנרשמים במחאות, המשיבים בסקר נשאלו גם מהו האיום המשמעותי ביותר על ישראל בימים אלו? רוב המשיבים ענו כי המחלוקת הפנימית והחשש מקרע בעם הוא האיום המשעותי ביותר. רק 26% ציינו את האיום הביטחוני, 14% ענו "לא יודע".

הסקר נערך היום בשיתוף מכון קנטאר במסגרת מדגם של 600 גברים ונשים בגילי 18 ומעלה, בדגימה אינטרנטית וטלפונית, כולל במגזר ערבי . טעות הדגימה: 3.2+.

הפופולריים