"לוין אויב העם": כתובות נגד השר רוססו על ביתו במודיעין

"לוין אויב העם": כתובות נגד השר רוססו על ביתו
הכתובות נכתבו בזמן ששר המשפטים יושב שבעה על אביו • במערכת הפוליטית גינו את המעשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כתובות נגד יריב לוין
צילום: כתובות נגד יריב לוין

כתובת "יריב לוין אויב העם" רוססה היום (שישי) על ביתו של שר המשפטים יריב לוין במודיעין, היושב שבעה על אביו. המשטרה פתחה בחקירה ובמערכת הפוליטית גינו את המעשה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע ואמר כי הוא מגנה בתוקף את ריסוס כתובת הנאצה נגד השר יריב לוין בזמן שהוא יושב שבעה, את ההתקפה האלימה נגד השר ניר ברקת בעת שהיה באירוע פוליטי ואת הקריאות לרצח נגד יו״ר ועדת החוקה שמחה רוטמן. "אני מצפה מהמשטרה ומהפרקליטות לפעול מייד ובכל העוצמה נגד גילויי ההסתה והאלימות הללו", הוסיף נתניהו.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד אמר כי "ציור הכתובות על ביתו של יריב לוין בעת השבעה על מות אביו אינו ראוי ואינו מתאים לרוח המחאה הפטריוטית".

יו״ר המחנה הממלכתי בני גנץ כתב בטוויטר כי "יש לי מחלוקת עמוקה עם שר המשפטים לוין על המהפכה המשטרית שהוא מקדם ואני אעשה כל מה שאפשר כדי למנוע ממנו להצליח בתוכניתו שתפגע אנושות בדמוקרטיה. אבל גם כשהבית בוער, צריך לשים גבולות. אני מגנה את ריסוס הכתובות סמוך לביתו. ההפגנות לשמירה על הדמוקרטיה הן קריטיות, כתובות נאצה והסתה - לא לגיטימיות״.

חבר הכנסת חילי טרופר גם גינה את המעשה. בתגובה לאירוע כתב כי ״כמה כיעור ושנאה יש במי שבוחר לרסס גרפיטי בגנות שר המשפטים ולכנותו אויב העם. כל זאת בזמן שהוא יושב שבעה על אביו שנפטר. את השנאה צריך להשאיר מחוץ לשיח. אני מגנה בכל פה״.

הפופולריים