מפגינים נגד בן גביר התעמתו עם תושבי המושב בו התארח

עימותים פרצו ביישוב בו השר בן גביר מתארח
חשוד שהשליך אבנים לעבר המפגינים נעצר, שני חשודים שהיו מעורבים בהפרת הסדר עוכבו • מפגינה נגד בן גביר לכאן חדשות: "זרקו על הראש שלי רימון בתל אביב, אני אלחם עד המוות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המחאה נגד בן גביר, כפר אוריה 18.03.23
צילום: -

במושב כפר אוריה שבאזור בית שמש פרצו הבוקר (שבת) עימותים בין עשרות מפגינים נגד השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ששוהה במקום בשבת, לבין תושבים. כמה תושבים דרשו מהמפגינים לעזוב וריססו את המוחים בגז מדמיע. מהמשטרה נמסר כי חשוד שהשליך אבנים לעבר המפגינים נעצר, שני חשודים שהיו מעורבים בהפרת הסדר עוכבו.

לדברי המפגינים רימון עשן הושלך לעברם. אחד המפגינים, ישי הדס מראשי תנועת "קריים מיניסטר", נעצר. בתיעוד מן ההפגנה נראים המוחים קוראים במגפונים לשר: "איפה היית כשדריה נרצחה?".

לוסי בר און, שנכחה הבוקר בהפגנה נגד השר בן גביר, אמרה לכאן חדשות כי מדובר במלחמה על הבית. "כאשר בן גביר נותן הוראה לזרוק רימוני עשן על מפגינים בעזריאלי, לא היינו על הכביש, לא היינו באיילון, וזרקו על הראש שלי רימונים - אני אלחם עד המוות פה, אני אשכב על הכביש. אני נלחמת בשביל הנכדים שלי שגרים פה ובשביל המשפחה שלי".

בתוך כך, חברת הכנסת נעמה לזימי ממפלגת העבודה, מיוזמות החוק לאיזוק אלקטרוני בכנסת הקודמת, מתחה היום ביקורת חריפה על החלטת השר בן גביר להקפיא את קידום החוק. בראיון לשלום קיטל במשדר "יומן השבוע" בכאן רשת ב, אמרה לזימי כי "העמדה של השר, שרק לאחר שתי הרשעות ייעשה שימוש באזיק אלקטרוני, פירושה שאחרי שהאישה תהיה בקבר נשים על הרוצח שלה אזיק".

"פחות משני אחוזים מן התלונות שמגישות נשים הן תלונות שווא", אמרה חברת הכנסת לזימי. "להתעלם מהטיפול בתופעה, מחשש לשיעור כזה של תלונות שווא, זה להגיד חיי נשים הם הפקר. וזה מה שהשר אומר".

הפופולריים