פרסום ראשון: דובר הח"כית קרא "למחוק את חווארה" - המשטרה בודקת אם מדובר בהסתה

המשטרה בודקת אם אמירות דובר הח"כית הן הסתה
הדובר של סון הר מלך, אלישע ירד, קרא "למחוק את חווארה" והוסיף: "המערכת תתעורר רק כשתנסו להגן על עצמכם בידיים". בתום הבדיקה תעביר המשטרה חוות דעת לפרקליטות - שתחליט אם לפתוח בחקירה • אלישע ירד: איני רואה כל פסול בקריאה למחוק כפר מרצחים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת פיגוע ירי חווארה 19.03.23
צילום: צילום: תיעוד מבצעי מד"א

אגף החקירות והמודיעין במשטרה בוחן אם התבטאויותיו של הדובר של חברת הכנסת לימור סון הר מלך, אלישע ירד, אמש אודות "מחיקת חווארה", מהוות הסתה. כך פורסם לראשונה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. לאחר פיגוע הירי בכפר ירד קרא בציוץ בחשבונו האישי בטוויטר "למחוק את חווארה" והוסיף: "המערכת תתעורר רק כשתנסו להגן על עצמכם בידיים". בתום הבדיקה תכין המשטרה חוות דעת שתועבר לפרקליטות - שתצטרך להחליט אם לפתוח בחקירה.

בתשובה לכך שכתבת כאן חדשות הביעה ביקורת בחשבונה בטוויטר על ציוצו של ירד, כתב הדובר של חברת הכנסת מעוצמה יהודית כי שר הביטחון יואב גלנט צריך להתעורר ולמחוק "לא רק את חווארה אלא גם את הכפרים ליד". כשנשאל איך "יימחקו" את חווארה כתב ירד כי צריך "להחזיר את פעולות התגמול לצבא".

ב-1 במארס, פחות משבוע לאחר ההתפרעויות האלימות בכפרקרא גם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' "למחוק את חווארה". מדינות רבות גינו בחריפות את האמירה, בהן ארצות הברית, מצרים, צרפת וסעודיה. בביקוריו האחרונים בארצות הברית ובצרפת, הממשל בוושינגטון ובפריז החרימו את שר האוצר וסירבו להיפגש איתו. לפני כשבוע פורסם לראשונה בכאן חדשות כי חבר הכנסת צביקה פוגל זומן לחקירה ביחידת להב 433 של המשטרה בעקבות אמירות דומות.

אלישע ירד מסר בתגובה: "חופש ביטוי לא קיים רק לשמאלנים. תמוה שהמשטרה, שמתעלמת מתלונות על מופעי תמיכה בטרור של איימן עודה, עופר כסיף והיבא יזבק, ממהרת להלך אימים ולפתוח בהליכים על אמירות לגיטימיות מצד פעילי ימין".

"פעולות תגמול הן כלי חיוני במערכה כנגד הטרור, ורבים וטובים ממני כמו משה דיין, דוד בן גוריון ויגאל ידין קראו והנחו את צה"ל לבצע פעולות תגמול הרתעתיות בכפרי המחבלים. איני רואה כל פסול בקריאה למערכת הביטחון למחוק כפר מרצחים שהוציא מתוכו מאות פיגועים בשנה האחרונה. כל אדם חפץ חיים היה חותם על דבריי בשתי ידיים".

הפופולריים