ארה"ב נגד סמוטריץ': "הצגת מפה לא מדויקת של האזור - דבר פוגעני"

ממשל ביידן נגד סמוטריץ': אמירותיו פוגעניות
גורמים בממשל ביידן גינו את דבריו של שר האוצר, שנאם בפריז על רקע מפת "ארץ ישראל השלמה" והכחיש את קיום העם הפלסטיני. לדבריהם: "לפלסטינים יש היסטוריה ותרבות עשירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמוטריץ' מכה שנית
צילום: סמוטריץ' מכה שנית

אחרי סערת הנאום של שר האוצר סמוטריץ' בפריז, גורמים בממשל האמריקני הביעו את מורת רוחם בשיחה עם כאן חדשות, ואמרו: "אמירותיו האחרונות של סמוטריץ', והצגת מפה לא מדויקת של האזור - הם דבר פוגעני".

אותם גורמים גינו את דבריו של סמוטריץ', שהכחיש את ההיסטוריה והקיום של העם הפלסטיני: "לפלסטינים יש היסטוריה ותרבות עשירה, וארצות הברית מעריכה מאוד את השותפות שלנו איתם. כפי שאמר הנשיא ביידן בקיץ שעבר בבית לחם, ארצות הברית נותרה מחויבת ל'שתי מדינות לשני עמים', שלהן שורשים עמוקים ועתיקים בארץ זו, החיים זו לצד זו בשלום ובביטחון".

סמוטריץ' בנאום בפריז

בהמשך למשבר שנוצר עם ירדן בעקבות נאומו של סמוטריץ', אמרו הגורמים האמריקנים: "אנו מברכים על הדברים של ישראל כי הם מחוייבים להסכם השלום עם ירדן משנת 1994, וגם ארה"ב מחוייבת לשותפות האסטרטגית שלנו עם ירדן".

השר סמוטריץ' עורר אתמול סערה כשאמר בכנס בפריז כי "אין דבר כזה עם פלסטיני", כשעמד על במה שמאחוריו מפת ארץ ישראל השלמה, הכוללת בתוכה גם את שטח ירדן. השר אמר בנאומו: "יש דבר כזה היסטוריה פלסטינית? ממציאים עם פיקטיבי. פועלים לזכויות פיקטיביות. כדי להילחם בתנועה הציונית. זאת האמת".

נאומו של השר גרר גינויים נרחבים מירדן, שהובילו אף את משרד החוץ הירדני לזמן את השגריר הישראלי לשיחת נזיפה. מקור במשרד החוץ של ירדן אמר לתקשורת המקומית כי השגריר בעמאן זומן לשיחה בעקבות מה שהוא מכנה "ההצהרות הגזעניות והקיצוניות של שר האוצר הישראלי" ו"השימוש שעשה במפת ישראל הכוללת את ירדן ואת השטחים הפלסטיניים".

הפופולריים