אחרי שהאשימה את חיות בפיגוע בירושלים: ועדת האתיקה הענישה את גוטליב

אחרי שהאשימה את חיות בפיגוע - גוטליב נענשה
הוועדה אסרה על חה"כ לדבר במליאה למשך שתי ישיבות, יחד עם איסור לדבר בוועדות למשך שלוש ישיבות. גוטליב תקפה את חברי הקואליציה בוועדה: "כנראה הליכוד מבקש להרגיע את הרוחות על חשבוני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טלי גוטליב ואסתר חיות
צילום: צילום: יונתן זינדל ואבשלום ששוני, פלאש 90

ועדת האתיקה של הכנסת הטילה היום (שלישי) עונש על חברת הכנסת טלי גוטליב לאחר שהאשימה את נשיאת העליון אסתר חיות בפיגוע בירושלים בחודש שעבר. העונש שהוטל עליה: איסור לדבר במליאה למשך שתי ישיבות ואיסור לדבר בוועדות למשך שלוש ישיבות. 

גוטליב הגיבה לעונש בקבוצת חברי הליכוד, וכתבה: "חברים יקרים. אני מתביישת בהחלטת ועדת האתיקה בענייני, שמהלכת עליי איימים כאשר יושב שם גם חבר כנסת מסיעת הליכוד, חבר הכנסת עמית הלוי, ונציג ש״ס ינון אזולאי. שיתביישו חברי הוועדה מטעם הקואליציה ששללו ממני זכות דיבור במליאה ובוועדה ליומיים על שום דבריי על הנשיאה חיות, בה ראיתי אשמה בפיגוע ובשיסוי העם שלי.

"מעבר לחסינות המהותית שעומדת לי, חופש הביטוי, זכותי וחובתי לומר את דעתי, מי הוועדה הזו שתצביע פה אחד בנסיבות האלה? החסינות המהותית מובהקת וחשובה. כנראה הליכוד מבקש להרגיע את הרוחות על חשבוני. בהצלחה לכם. אני כזכור לא בובה. אני אחזור לעבוד כשזכותי כפי חובתי לדבר תחזור אליי. אני מבינה שזה יוביל לעיכוב בהצבעות אך צר לי. אגב, מי צריך אויבים כשוועדת האתיקה, על נציגינו, מתנהלים כך. רשמתי בפניי", כתבה עוד חברת הכנסת.

חברת הכנסת גוטליב אמרה לאחר פיגוע הדריסה בשכונת רמות בירושלים בחודש שעבר, בו נרצחו שלושה בני אדם: "אני מאשימה את נשיאת העליון חיות בפיגוע. אז מה אם אויבינו יזנבו בנו כי יזהו חולשה בקירבנו, הכול כשר בדרך למיטוט שלטון ימין". יממה אחרי אותה התבטאות, גוטליב אף סירבה לחזור בה מדבריה. בריאיון שהעניקה לכאן חדשות, טענה גוטליב: "נכון שחיות לא ירתה, לא לקחה גרזן וערפה ראש - אבל זה עליה ועל המעשים שלה, ולא סתם יש כללים לשופטים".

 

הפופולריים