מועצת התלמידים הארצית השעתה את נציגה בגלל מעורבתו במחאה

מועצת התלמידים השעתה נציג בגלל מעורבתו במחאה
נציג מחוז ת"א במועצה ותלמיד כיתה י"ב, עומר בן אלחנן, נאם בהפגנות נגד הרפורמה וקרא לשביתה, אך לא התייצב אתמול לשימוע בעניינו. לדבריו בכאן רשת ב: "מניח שההשעיה לא נעשתה בלי יד מכוונת מלמעלה" • ממועצת התלמידים נמסר: "נמשיך לפעול באופן מקצועי והוגן, ונשמור על פרטיות ההליך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עומר בן אלחנן
צילום: ללא

מועצת התלמידים והנוער הארצית השעתה את נציג מחוז תל אביב במועצה בעקבות מעורבתו בפעילות נגד הרפורמה המשפטית. לדברי המועצה, הנציג, עומר בן אלחנן, עבר על חוקיה כשנאם בהפגנות תוך שהוא מציג עצמו חבר מועצת תלמידים, שלח מכתב לשר החינוך "בשם תלמידי ישראל" וקידם שביתת תלמידים שלא על פי החלטת המועצה.

בן אלחנן, תלמיד כיתה י"ב בישיבה התיכונית בר אילן בתל אביב, לא התייצב אתמול לשימוע בעניינו בטענה שהחלטת המועצה לא חוקית. "אני נמצא בלב המאבק על הדמוקרטיה הישראלית על הפרדת הרשויות במדינת ישראל", הוא כתב למועצה. "אני מנהל מאבק נגד גורמים קיצוניים, אלימים ומסכסכים, גורמים חתרניים אנטי-ציוניים ואנטי-דמוקרטיים, אשר בשימוש במילה רעננה ומחדשת כ״רפורמה״, מבקשים לבטל את עצמאות בית המשפט במדינת ישראל עד כדי כך שלא יהיה לו אף לא אמצעי אחד להגבלת השלטון".

"ההשעיה נעשתה כמחטף, במחשכים, והיא לא חוקית", אמר היום (רביעי) בן אלחנן בריאיון לכאן רשת ב. לדבריו בתוכנית סדר יום, "בכל הנאומים שנשאתי במאבק הזה, לרגע אחד לא הזכרתי שאני קשור למועצת התלמידים והנוער הארצית. תמיד אני מופיע כיו"ר מועצת התלמידים והנוער העירונית של תל אביב. ממנה קיבלתי את הסמכות המלאה לפעול במסגרת המאבק, ואני עושה את זה בהתאם להשקפותיי. המועצה תומכת בהתנגדות לתוכנית הנוראית של הממשלה".

האזינו לריאיון:

"לא יפתיע אותי אם מישהו בחש בסיפור הזה, שלא קשור לתוככי המועצה הארצית, שהוא לא נער נבחר, ממשרד החינוך או מהעמותה שמלווה את המועצה", רמז בן אלחנן. "אני מניח שזה לא נעשה בתום לב ובלי יד מכוונת מלמעלה".

תגובת מועצת התלמידים הארצית: 

"מועצות התלמידים והנוער בישראל הן הגוף הרשמי, הנבחר והמייצג היחיד של כל התלמידים והנוער בישראל, מכל גווני החברה והקשת הפוליטית. המועצה היא גוף ממלכתי ומבוססת על א-מפלגתיות, דמוקרטיה, שקיפות ואמינות ששומרים על ייצוג הקולות של כל התלמידים והנוער בישראל. במועצה חברים נציגים שהם בני נוער בלבד, רק להם זכות ההצבעה וההחלטה בכל פורום שהוא.

"הפעילות שלנו כמועצות מבוססת בראש ובראשונה על ערכים של כבוד הדדי. לכן, למרות שנחשף הליך השימוע, המקובל על פי תקנון העל של מועצות התלמידים והנוער במדינת ישראל, אנחנו נמשיך לפעול באופן מקצועי והוגן ונשמור על פרטיות ההליך המתנהל כדי לשמור על כבוד חברי המועצה ועולם המועצות כולו".

הפופולריים