התגובה לסמוטריץ': מפת "ארץ ישראל השלמה" נתלתה בפרלמנט הירדני

מפת "ארץ ישראל השלמה" נתלתה בפרלמנט הירדני

הפרלמנט דורש לגרש את השגריר הישראלי ברבת עמון בעקבות נאום סמוטריץ' בפריז
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארץ ישראל השלמה - של ירדן
צילום: -

בפרלמנט הירדני נתלתה היום (רביעי) מפת "ארץ ישראל השלמה" כשדגל ירדן מתנוסס מעל השטח המדובר "בתגובה לקיצוני סמוטריץ'". הפרלמנט דרש מהממשלה לגרש את השגריר הישראלי ברבת עמון בעקבות הנאום של השר בצלאל סמוטריץ' בפריז עם מפת "ישראל השלמה" לצידו על הבמה.

יו"ר הפרלמנט, אחמד א-ספדי, אמר במהלך ישיבת הפרלמנט, "אנחנו דורשים מהממשלה לנקוט בצעדים מעשיים ובעלי השפעה בעקבות הנאום של סמוטריץ'. אסור לשתוק על המהלך הזה שמהווה הפרה של הסכם השלום שנחתם בין ישראל לירדן בשנת 1994".

נאום שר האוצר סמוטריץ' בפריז

סמוטריץ' אמר שלשום בכנס בפריז לזכר ז'אק קופפר, ראש המחלקה לפעילות בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית, כי "אין דבר כזה עם פלסטיני". עוד הוא אמר: "יש דבר כזה היסטוריה פלסטינית? ממציאים עם פיקטיבי. פועלים לזכויות פיקטיביות כדי להילחם בתנועה הציונית. זאת האמת". השר הוסיף כי "את האמת הזאת צריכים לשמוע ערביי ארץ ישראל, היהודים שקצת התבלבלו, וגם בארמון האליזה ובבית הלבן. כל העולם צריך לשמוע את זה".

השגריר בירדן זומן לשיחת נזיפה ובישראל התבקשו להבהיר את עמדתם. ראש המטה לביטחון לאומי צחי הנגבי שוחח עם שר החוץ הירדני, איימן א-ספדי, ובמקביל, גם גורמי ביטחון קיימו שיחות ביממה האחרונה עם בכירים בירדן בניסיון להרגיע את הרוחות.

הפופולריים