קשיים בקואליציה: האם חוק הנבצרות בסכנה?

קשיים בקואליציה: האם חוק הנבצרות בסכנה?
אמסלם וביטן מהליכוד הודיעו על החרמת ההצבעות במליאה עד שיקודם חוק התרופות. אדלשטיין ומעוז בסימן שאלה להצבעה גם הם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קשיים בגיבוש רוב לחוק הנבצרות: בחדשות הערב (רביעי) בכאן 11 דווח כי חברי הכנסת דוד ביטן ודודי אמסלם עזבו את הכנסת במחאה על אי קידום החוק של אמסלם שיפטור ממע"מ על תרופות לחולי סרטן. גם חבר הכנסת אבי מעוז הודיע שאינו מחוייב למשמעת קואליציונית ובינתיים מסרב להתחייב שיתמוך בחוק.


בנוסף, חבר הכנסת יולי אדלשטיין אמר שהוא בעד החוק, אך לדברי גורמים בקואליציה החשש לגביו לא הוסר אחרי שנעדר בהצבעה הקודמת על חוק הנבצרות. חוק הנבצרות מדבר על חוק יסוד שמצריך 61 תומכים - ואם ארבעת הח"כים האלה לא יגיעו, אין רוב לקואליציה.

בקואליציה מנהלים שיחות עם חברי הכנסת שנחשבים "בעייתיים", וחוששים כי האופוזיציה עלולה להסיר חלק מבקשות הדיבור שלה ולקצר דרמטית את משך הדיון, אם תגלה שאין לקואליציה רוב במליאה.

מקורבים לחבר הכנסת דודי אמסלם תקפו בחריפות את שר האוצר סמוטריץ' על אי-קידום חוק התרופות, שמעניק פטור ממע"מ לתרופות מצילות חיים. "הוא תוקע אותו במו ידיו. הוא שלח את ח"כ משה סלומון להגיש רביזיה נגד הצעת החוק כדי לתקוע אותה", טענו בסביבתו של אמסלם. ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי אמסלם שינה את החוק באופן דרמטי ללא תיאום, והרחיב אותו מחוק שעוסק בתקופות אונקולוגיות, לכזה שכולל את כל סוגי התרופות שמחוץ לסל, ושמדובר בפער של כספי גדול.

הפופולריים