פרסום ראשון: היועמ"שית לא תפתח בחקירה נגד נתניהו

פרסום ראשון: לא תיפתח חקירה נגד נתניהו
גורם מדיני בכיר תוקף: מיליוני בוחרים - ופקיד או פקידה במקרה הזה יחליטו לבטל את תוצאות הבחירות • בהרב מיארה האשימה את רה"מ שהצהרתו אמש, בה הודיע על הצטרפותו לשיח על הרפורמה המשפטית, בלתי חוקית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלי בהרה מיארה היועמ"שית היועצת המשפטית לממשלה נתניהו ביבי
צילום: צילומים: יונתן זינדל, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה לא פותחת בשלב זה בחקירה על הפרת הסדר ניגוד העניינים על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך פורסם לראשונה היום (שישי) בחדשות שישי בכאן 11. זאת, על אף שבמכתב ששיגרה לנתניהו כתבה בהרב מיארה כי הודעתו בהצהרה שנשא אמש, לפיה ייצטרף לשיח על הרפורמה המשפטית, אינה חוקית וכי הפר את ההסדר.

יחד עם זאת, נתניהו סיבך את עצמו משפטית מול בג"ץ בכל הנוגע לעתירות הצפויות בנושא הפסיקה שאיפשרה לו להיות ראש ממשלה למרות כתב האישום - לאחר שבעצמו קישר בהצהרתו בין אי עמידה בתנאי הסדר ניגוד העניינים לבין חוק הנבצרות שעבר פחות מיממה קודם לכן. ההכרעה אם לפסול את החוק עקב שימוש לרעה בכוח הכנסת - תהיה כעת בידי בית המשפט.

למעשה, נתניהו קישר באופן גלוי בין תיקון חוק הנבצרות, שהוא חוק יסוד, לבין העניין פרסנולי שלו. כשחוק הנבצרות נידון בוועדה בכנסת, הכחישו בקואליציה כל קשר לזה שראש הממשלה מנסה להשתחרר מההסדר, וטענו שזה קשור בכך שהיועצת המשפטית לממשלה דנה בהוצאת נתניהו לנבצרות.

בהרב מיארה לא דנה עד כה באפשרות להוציא את נתניהו לנבצרות - היא דנה באיך ישיבו לעתירות שכבר הוגשו בדרישה להוציאו לנבצרות, לפני שהחוק שונה, והיא צפויה להגיד שהן כבר לא רלוונטיות. זאת, כי מסלול ההוצאה לנבצרות שונה.

בתוך כך, גורם מדיני בכיר אמר היום לכאן חדשת בנוגע לתגובת בהרב מיארה כי "ראש הממשלה לא יכול לעמוד מהצד במשבר בין הקשים ביותר שהיו פה במדינה" וטען כי "אין לו שום ניגוד עניינים ואין לזה שום השלכה בנושא זה".

בנוגע לחוק הנבצרות אמר הגורם המדיני הבכיר בפמליית ראש הממשלה כי זו ההוכחה הטובה ביותר לכך שצריך שינוי במערכת המשפט: "זה מדהים, מיליוני בוחרים - ופקיד או פקידה במקרה הזה יחליטו לבטל את תוצאות הבחירות. זה השיח האבסורדי אליו הגענו - אם אתה מבטל את הסמכות של פקיד לבטל את הדמוקרטיה, אז זו סכנה לדמוקרטיה". הגורם סירב להתחייב שיעמוד בפסיקת בג"ץ אם תפסוק נגד השינויים במערכת המשפט ואמר "אני לא עונה לשאלות היפותטיות".

הפופולריים