נתניהו פיטר את שר הביטחון גלנט: "איבדתי בך אמון"

נתניהו פיטר את השר גלנט: "איבדתי בך אמון"
רה"מ: גלנט פעל נגד הממשלה כשקרא לעצירת החקיקה וחיבל במאמץ להגיע לפתרון. גלנט הגיב: ביטחון מדינת ישראל תמיד היה ותמיד יישאר משימת חיי • קודם לכן, מקורבים של רה"מ אמרו כי גלנט תקע לנתניהו סכין בגב - ושהוא ישלם את המחיר • מאחורי הקלעים: נתניהו התייעץ עם לוין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, יואב גלנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יממה לאחר שקרא לעצירת חקיקת הרפורמה המשפטית, ראש הממשלה בנימין נתניהו פיטר הערב (ראשון) את שר הביטחון יואב גלנט. מטעמו של נתניהו נמסר כי הוא "איבד בו אמון לאחר שפעל נגד הממשלה ונגד הקואליציה בעת שראש הממשלה נמצא בביקור מדיני בחו"ל". עוד נמסר כי "השר גלנט לא תיאם את דבריו עם ראש הממשלה מראש ובכך חיבל במאמצים להגיע לפתרון". דקות אחרי ההודע העל פיטוריו, הגיב גלנט: "ביטחון מדינת ישראל תמיד היה ותמיד יישאר משימת חיי".

נתניהו קיים לאורך היום התייעצויות ארוכות עם שר המשפטים יריב לוין, שלטענת מעורבים - סבר שאין לאפשר לגלנט להמשיך בתפקידו. בסביבת ראש הממשלה אמרו כי הסיבה המרכזית למהלך היא "תגובה רפה וחלשה מצד גלנט נגד הסרבנות בצה״ל, דבר שאין לו שום מקום". 

שר הביטחון קרא אמש לעצור את הליך חקיקת הרפורמה המשפטית. "האירועים המתרחשים בחברה הישראלית אינם פוסחים על צה"ל. אני רואה את מקור עוצמתנו נשחק. כשר הביטחון אני אומר בצורה ברורה – השסע בחברה חודר לצה"ל ולגופי הביטחון. זו סכנה ברורה ומוחשית לביטחון המדינה. צריך שינוי במערכת המשפט. עם זאת שינויים משמעותיים לאומיים עושים בהידברות ושיח".

לאחר ההצהרה הצטרפו וחיזקו אותו כמה חברי כנסת בליכוד – יולי אדלשטיין, דוד ביטן ואבי דיכטר. ראש השב"כ לשעבר דיכטר כבר הבהיר מוקדם יותר היום, שחרף הבעת התמיכה בגלנט הוא יתמוך בחקיקה לשינוי הרכב הוועדה למינוי שופטים, שצפויה לעלות להצבעה סופית בהמשך השבוע.

בתוך הליכוד תקפו מאז אמש בחריפות את גלנט והאחרים, ואף קראו לפטר את שר הביטחון. חבר הכנסת דוד ביטן הגיב למתקפות, ואמר בריאיון לכאן רשת ב כי יש ח"כים מאוד קיצונים בסיעה וכי לפטר את שר הביטחון זה לא מעשה ליכודי.

 

הפופולריים