שלושה שרים הביעו תמיכה בעצירת הרפורמה

שלושה שרים הביעו תמיכה בעצירת הרפורמה
שר המשפטים לוין נועד עם נתניהו: "לא תהיה עצירה בחקיקה" • לפיד: "שפל חדש של ממשלה אנטי-ציונית" • שר בכיר: נתניהו ולוין הורסים את הליכוד ויובילו לאובדן השלטון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלנט ונתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משדר מיוחד: שידור חי בכאן 11

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ אמש (ראשון) בטוויטר לאחר שהודיע על פיטוריו של שר הביטחון יואב גלנט: "כולנו חייבים להתייצב בעוצמה נגד סרבנות". שר בכיר מסר כי נתניהו ושר המשפטים יריב לוין הורסים את הליכוד ויובילו לאובדן השלטון בזמן קצר. לאחר הודעת הפיטורים, שלושה שרים בליכוד הביעו תמיכה בעצירת קידום הרפורמה - מיקי זוהר, ניר ברקת ויואב קיש. 

בזמן שיו"ר ועדת חוקה שמחה רוטמן דחה את ההצבעות שתוכננו הלילה על חוקי הרפורמה, שר המשפטים לוין נועד עם נתניהו ואמר לבני שיחו: "לא תהיה עצירה בחקיקה". השר מיקי זוהר הודיע כי "אם ראש הממשלה יחליט לעצור החקיקה - אנחנו חייבים לתמוך בעמדתו". גם שר הכלכלה ניר ברקת אמר כי ״מדינת ישראל היא מעל הכול, אגבה את ראש הממשלה בהחלטה לעצור ולחשב מסלול מחדש. הרפורמה נחוצה, אבל לא במחיר מלחמת אחים״.

ראש האופוזיציה ויו״ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב: ״פיטוריו רק מפני שהתריע על פגיעה בביטחון ישראל הם שפל חדש של ממשלה אנטי ציונית שפוגעת בביטחון הלאומי ומתעלמת מאזהרת כל גורמי הביטחון". עוד אמר לפיד כי "נתניהו יכול לפטר את גלנט, אבל הוא לא יכול לפטר את המציאות ולא יכול לפטר את עם ישראל שמתייצב מול הטירוף של הקואליציה. ראש ממשלת ישראל הוא סכנה לביטחון מדינת ישראל״.

יו"ר ועדת חוץ וביטחון יולי אדלשטיין הודיע שיכנס את הישיבה לדיון בהשתתפות שר הביטחון יואב גלנט "בנושא השלכות המתחים החברתיים בישראל על מערכת הביטחון".

יו"ר המחנה הממלכתי, בני גנץ, הגיב: "בפנינו סכנה ברורה, מיידית ומוחשית לביטחון ישראל. סכנה שהוחמרה. נתניהו שם הערב את הפוליטיקה ואת עצמו מעל הביטחון. מחזק את יואב גלנט ששם את ביטחון המדינה מעל לכל אינטרס".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר גיבה את המהלך של נתניהו: "העם רוצה רפורמה עכשיו! מי שנכנע לסרבנות, לא יכול להישאר בתפקידו ולו לרגע. גלנט נכנע ללחצים ובנוסף הוביל מדיניות של הכלה וכניעה מול הטרור. ראש הממשלה החליט על הצעד הנדרש ואני מברך אותו על כך".

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, כתב כעת בחשבון הטוויטר שלו: "דיקטטורה במיטבה. שר הביטחון העז לבטא את דאגתם העמוקה של כל ראשי זרועות הביטחון מהתפרקות צה״ל ופגיעה אנושה בביטחון ישראל, ובמקום להקשיב לו ולכנס את הקבינט, נתניהו בחר בדרך של כל הדיקטטורים - סתימת פיות. אני לא אתפלא אם הצעד הבא של נתניהו יהיה פיטוריו של הרמטכ״ל הרצי הלוי". בריאיון לכאן חדשות הוסיף ליברמן: "נתניהו מוביל אותנו לחורבן הבית השלישי".

ח"כ גדעון סער אמר כי החלטת נתניהו לפטר את גלנט היא "מעשה של טירוף, המעיד על היעדר מוחלט של שיקול-דעת. אין תקדים בתולדות ישראל לשר ביטחון שפוטר בגלל שהתריע, כמתחייב מתפקידו, על סכנה ביטחונית. נתניהו נחוש לדרדר את ישראל לתהום. כל יום בו מכהן נתניהו בתפקידו מסכן את ישראל ועתידה". בריאיון לכאן חדשות הוסיף סער: "נתניהו הפך את הליכוד ואת ממשלת ישראל לבית משוגעים"

יו״ר ועדת הכספים היוצא, אלכס קושניר פנה לדיכטר: "אל תקבל את התפקיד במקום גלנט אם נשארה בך טיפה אחרונה של מצפון. אני יודע בוודאות שאתה חושב בדיוק כמותו. ‏אל תדרוך על חבריך, התפקיד לא שווה את זה. המדינה שווה יותר".

סייעו בהכנת הידיעה: מיכאל שמש, גילי כהן, איתי בלומנטל, כרמלה מנשה, סולימאן מסוודה, יערה שפירא ועמיחי שטיין

הפופולריים