הלחץ על נתניהו גובר: האולטימטום של פרקליטו

הלחץ על נתניהו גובר: האולטימטום של פרקליטו
פרקליטו של ראש הממשלה בתיק 4,000 הודיע כי יפסיק לייצגו אם חקיקת הרפורמה לא תיעצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בועז בן צור משפט נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הלחץ על נתניהו גובר: פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו בתיק 4,000, עורך הדין בועז בן צור, הודיע שיבקש להפסיק לייצגו אם החקיקה לא תיעצר. בגלל שמדובר במשפט פלילי, הפסקת ייצוג דורשת את אישורו של בית המשפט. מטעמו של בן צור לא נמסרה תגובה.

פיטורי גלנט – והמחאה | סיקור מיוחד

> לילה של כאוס מחאות ענק ברחבי הארץ
> לצד המחאות – החקיקה לא עוצרת
> צעד קיצוני: המסר לראשי מערכת הביטחון
> "נתניהו נגד כולם": העולם מגיב לפיטורים
> משרד החוץ האמריקני נגד יאיר נתניהו

לכאן חדשות נודע שלא מדובר באירוע חד-פעמי. בשבועות האחרונים שוחח עורך הדין בן צור עם ראש הממשלה כמה פעמים בעניין זה, והפציר בו לעצור את הליך החקיקה, אך נתניהו לא נענה לכך. 

מאז הודעת ראש הממשלה נתניהו על פיטורי שר הביטחון יואב גלנט, מופעל על רה"מ לחץ לעצירת הרפורמה. נשיא המדינה יצחק הרצוג פרסם הודעה חריגה בה כתב: "ראינו הלילה מחזות קשים מאוד. אני פונה לראש הממשלה, חברי הממשלה וחברות וחברי הקואליציה - התחושות קשות וכואבות. דאגה עמוקה אופפת את כל העם. הביטחון, הכלכלה, החברה - כולם מאוימים. עייני כל העם בישראל נשואות אליכם. עייני כל העם היהודי נשואות אליכם. עייני כל העולם נשואות אליכם".

"למען אחדות עם ישראל, למען האחריות המתחייבת אני קורא לכם לעצור את הליך החקיקה לאלתר. אני פונה לראשי כל סיעות הכנסת, קואליציה ואופוזיציה כאחד, לשים את אזרחי המדינה מעל הכול, ולנהוג באחריות ובאומץ ללא דיחוי נוסף. תתעשתו כעת! זה לא רגע פוליטי, זה רגע למנהיגות ואחריות", כתב הנשיא. 

 

 

הפופולריים