נתניהו יודיע על עצירת החקיקה של הרפורמה

נתניהו יודיע על עצירת החקיקה של הרפורמה
ראש הממשלה צפוי לשאת הצהרה בה יודיע על החלטתו • חוק דרעי 2 לא יעלה להצבעה • בן גביר הזהיר: "עצירת החקיקה תוביל לפירוק הקואליציה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצהרת רה"מ נתניהו
צילום: הצהרת רה"מ נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להודיע היום (שני) על עצירת החקיקה של הרפורמה המשפטית. על פי הערכות של גורמי הליכוד, יריב לוין לא ימשיך בתפקידו כשר המשפטים. במקביל לפרסומים, בוועדת חוק, חוקה ומשפט דנו והצביעו על החוק הנוגע לוועדה לבחירת שופטים והוא מוכן לקריאה שנייה ושלישית.

בשעה זו, התכנסו ראשי הקואליציה בלשכת ראש הממשלה. הוחלט שלא לעלות את חוק דרעי 2 להצבעה במליאה. באותה הישיבה, בן גביר הזהיר כי עצירת החקיקה תוביל לפירוק הקואליציה, מנגד, ח"כים בעוצמה יהודית בכנסת אמרו כי אסור לפרק את הממשלה גם את תיעצר החקיקה. 

מוקדם יותר, ברקע הפרסומים על החלטת נתניהו הצפויה, לעצור את החקיקה של הרפורמה, הציונות הדתית פירסמה הודעה: "לאחר הרבה התלבטויות והתייעצויות עמדתנו היא שאסור לעצור את החקיקה בשום אופן. עצירת החקיקה תהיה כניעה לאלימות, לאנרכיה, לסרבנות ולעריצות המיעוט ותאיין את תוצאות הבחירות. היינו ונשארנו חסידי שיח, פשרות והסכמות, אבל לא תחת איומי הפיכה של מוקדי הכח על הדמוקרטיה הישראלית".

לפי ההודעה של הציונות הדתית, לאחר העברת החקיקה שתאזן את הרכב הוועדה למינוי שופטים, "ניתן יהיה לעצור ולהושיט יד להידברות עם כל מי שיחפץ בכך, מעמדה של כבוד הדדי והכרה בתוצאות הבחירות ולא מתוך כפיה אלימה של דעות המיעוט", נכתב בהודעה.

פיטורי גלנט – והמחאה | סיקור מיוחד

> לילה של כאוס מחאות ענק ברחבי הארץ
> לצד המחאות – החקיקה לא עוצרת
> צעד קיצוני: המסר לראשי מערכת הביטחון
> "נתניהו נגד כולם": העולם מגיב לפיטורים
> משרד החוץ האמריקני נגד יאיר נתניהו

גם יו"ר עוצמה יהודית בן גביר שיחרר הודעה וכתב בדף הטוויטר שלו: "היום הזה נפל דבר בישראל. הקולות של הטייסים שווים יותר מהקולות של גולני ומג"ב. הקולות של צהלה שווים יותר מהקולות של דימונה ובאר שבע, והקולות של אנשי ההייטק שווים יותר מעובדי הכפיים. אסור לעצור את הרפורמה במערכת המשפט ואסור להיכנע לאנרכיה".

ההחלטה של נתניהו מגיעה אחרי כ-12 שבועות של מחאות מדי שבת, מספר "ימי שיבוש" והפגנות גם לצד ביקורים מדיניים של נתניהו בעולם. בביקורו האחרון, בעת שהיה בלונדון, מאות מחו מול דאונינג 10 וההצהרות המסורתיות לתקשורת בוטלו. בסיום אותו הביקור, שר הביטחון יואב גלנט קרא לעצירת החקיקה ואמש נתניהו החליט לפטר אותו אמש. בעקבות הפיטורים - מחאות ספונטניות החלו ברחבי הארץ וחסימות של כבישים. 

הפופולריים