סקר כאן חדשות: לראשונה - גנץ גובר על נתניהו בהתאמה לראשות הממשלה

גנץ גובר על נתניהו בהתאמה לראשות הממשלה
המחנה הממלכתי מזנקת ל-21 מנדטים, על חשבון הליכוד ויש עתיד. לגוש מתנגדי נתניהו 62 מנדטים בלי המשותפת • כמעט שני שליש מתנגדים לפיטורי גלנט, מספר זהה תומך בהפסקת החקיקה מיידית | כל הנתונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ, נתניהו, לפיד, גלנט
צילום: צילום: יונתן זינדל ותומר נויברג, פלאש 90

כיממה לאחר פיטורי שר הביטחון גלנט: סקר כאן חדשות שפורסם הערב (שני) מראה על זינוק של יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ, שמגיע ל-21 מנדטים – על חשבון הליכוד ויש עתיד. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, לראשונה גובר גנץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו - עם 37% אחוזי תמיכה לעומת 30% לנתניהו.

שיעורי התמיכה ביו"ר המחנה הממלכתי קפצו בצורה משמעותית בהשוואה לסקרים קודמים (עלייה של יותר מ-10% מאז הסקר האחרון). כשמציבים את נתניהו מול יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, הם בשיוויון (31% לנתניהו לעומת 32% ללפיד). בקרב מצביעי הליכוד כרבע לא רואים בנתניהו המועמד המתאים ביותר לתפקיד. 

כשבוחנים את מפת המנדטים, הליכוד בראשות נתניהו יורדת ל-25. גוש נתניהו יורד לשפל של 53 מנדטים, וגוש המרכז שמאל עומד על 56 מנדטים, ויכול להקים ממשלה יחד עם רע"ם (6 מנדטים), וללא הרשימה המשותפת. העבודה ומרצ עוברות את אחוז החסימה, כל אחת עם ארבעה מנדטים. הציונות הדתית נחלשת מעט ועומדת על 10 מנדטים (לעומת 11 בסקר הקודם). בל"ד לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 3.1%. 

בנוגע לפיטוריו של שר הביטחון גלנט, 62% סברו שהם לא היו מוצדקים, 17% תמכו בפיטורים ו-21% אמרו שהם לא יודעים. המשתתפים בסקר נשאלו מי הדמות המתאימה ביותר כיום להיות שר הביטחון, כשגלנט זכה ל-40% תמיכה לעומת אבי דיכטר שזכה ל-16%. 

מהסקר עולה רוב מוחץ לעצירת החקיקה באופן מידי - 62% תמכו בצעד זה, 22% טענו שיש להמשיך כרגיל והיתר ענו שהם לא יודעים. בקרב מצביעי הליכוד יש תיקו בין התומכים למתנגדים לעצירת הרפורמה. כשבוחנים את תומכי הקואליציה כולה, עדיין יש יתרון בולט להמשך החקיקה - 52% לעומת 32%. 

> סקר כאן חדשות שערך מכון קנטאר בראשות דודי חסיד נערך היום בקרב 600 גברים ונשים בגילאי 18+. אופן הדגימה: אינטרנטית וטלפונית, כולל במגזר הערבי. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר: 3,578. טעות הדגימה: 4.1+

> הסקר נערך משעות הבוקר המאוחרות עד לשעות אחר הצהריים ומשקף את התגובה לפיטורי גלנט. הסקר משקף נכונה רק את המצב ביום זה. נתונים אלו עלולים להיות חריגים.

הפופולריים