דרעי רתח על הדחת גלנט - וסינן את נתניהו

דרעי רתח על הדחת גלנט - וסינן את נתניהו
כפי שפורסם בחדשות הערב, גלנט מסרב להתפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורווגי כדי להישאר שר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו דרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ש"ס אריה דרעי שמע אמש (שני) על פיטורי יואב גלנט מתפקיד שר הביטחון דרך התקשורת והופתע. הוא ראה בפיטורים מעשה שלא ייעשה. שעות לאחר ההודעה, לשכת רה"מ ניסתה להשיג את יו"ר ש"ס - שלא ענה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציב לגלנט תנאי ודרש ממנו להתפטר מהכנסת כדי לחזור להיות שר הביטחון. כך פורסם הערב לראשונה בכאן חדשות. ההתפטרות מהכנסת תמנע מגלנט להצביע נגד החוקים ומהווה אקט משפיל עבור שר הביטחון. גלנט סירב בתוקף להצעה, ולפי שעה אין פריצת דרך במגעים בין הצדדים. ברקע הדחתו, גלנט נעדר מההצבעה על התקציב.

נתניהו פיטר אתמול את שר הביטחון לאחר שזה קרא במוצאי שבת לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית, בזמן ביקור נתניהו בלונדון. מאז, גורמים בליכוד ובקואליציה מנסים לפעול להשארת גלנט בתפקידו. בין המתווכים נמצא גם דרעי, שהציע שגלנט יפרסם הודעה כדי להשאיר אותו בתפקיד שר הביטחון.

למרות הזעם, דרעי פרסם הודעה המברכת את החלטת נתניהו להשהות את החקיקה. "ראש הממשלה קיבל הערב החלטה לא קלה להשהות את חקיקת הרפורמה המשפטית הצודקת, על מנת לתת הזדמנות נוספת להידברות אמיתית והגעה להסכמות רחבות", נכתב בהודעתו. "כפי שהתחייבתי, אני וכל חברי סיעת ש"ס מגבים את ראש הממשלה ועומדים לצדו. אני קורא שוב לראשי האופוזיציה: נצלו את ידינו המושטת. עשו זאת עבור כל אזרחי ישראל. כוחנו באחדותנו".

הפופולריים