גורמים אמריקנים: מודאגים מפיטורי שר הביטחון גלנט

גורמים אמריקנים: מודאגים מפיטורי גלנט
הגורמים הוסיפו שלממשל ביידן יחסי עבודה טובים עם שר הביטחון, ולכן הם מודאגים מההחלטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון, יואב גלנט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ברקע הודעת ראש הממשלה על השהיית הרפורמה, גורמים אמריקנים אמרו לגורמים ישראלים כי הם מודאגים מפיטורי שר הביטחון יואב גלנט. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. הגורמים הוסיפו כי יש לממשל האמריקני יחסי עבודה מאוד טובים עם שר הביטחון, ולכן הם מודאגים מההחלטה.

בכיר במשרד הביטחון האמריקני אמר לכאן חדשות כי "הקשר בין ישראל לארה"ב מורכב מערכים המשותפים של דמוקרטיה וחירות ושלטון החוק, וערכים אלו נותרו חיוניים". לדבריו, "ארה"ב רוצה להתמקד בשותפות הצבאית בין וושינגטון לירושלים וכיצד להגן בצורה הטובה ביותר על ישראל, ארצות הברית והמזרח התיכון. זו הסיבה שאנו קוראים למנהיגי ישראל למצוא פשרה בהקדם האפשרי. תמיכת ארה"ב בביטחון ובדמוקרטיה של ישראל נותרה איתנה", הוסיף הבכיר.

בכאן חדשות פורסם לראשונה אתמול שראש הממשלה בנימין נתניהו הציב לגלנט תנאי ודרש ממנו להתפטר מהכנסת כדי לחזור להיות שר הביטחון. ההתפטרות מהכנסת תמנע מגלנט להצביע נגד החוקים ומהווה אקט משפיל עבור שר הביטחון. גלנט סירב בתוקף להצעה, ולפי שעה אין פריצת דרך במגעים בין הצדדים. ברקע הדחתו, גלנט נעדר מההצבעה על התקציב.

נתניהו פיטר אתמול את שר הביטחון לאחר שזה קרא במוצאי שבת לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית, בזמן ביקור נתניהו בלונדון. מאז, גורמים בליכוד ובקואליציה מנסים לפעול להשארת גלנט בתפקידו. בין המתווכים נמצא גם יו"ר ש"ס אריה דרעי. בכאן חדשות פורסם שדרעי שמע על הפיטורים דרך התקשורת והופתע. הוא ראה בפיטורים מעשה שלא ייעשה. שעות לאחר ההודעה, לשכת ראש הממשלה ניסתה להשיג את יו"ר ש"ס - שלא ענה.

הפופולריים