אדלשטיין: זה העיתוי הכי גרוע להחלפת שר ביטחון

אדלשטיין: זה העיתוי הכי גרוע להחלפת שר ביטחון
הח"כ אמר בריאיון לכאן רשת ב: התוכנית מרחיקת לכת - כשהקואליציה יכולה למנות את מי שהיא רוצה זה לא בריא • רם בן ברק: קורא לאנשי המילואים לא להמשיך במחאה ולתת צ'אנס להידברות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי אדלשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ יולי אדלשטיין התייחס הבוקר (שני) בריאיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב לעצירת החקיקה ואמר: "יצאנו לדרך הזאת לא מוכנים, יצא רושם שבאנו עם נבוט במקום להסביר - הטיפול הנכון זה הפקת לקחים ולא לחזור על הטעויות". הוא התייחס לפיטורי השר גלנט והדגיש: "זה העיתוי הכי גרוע להחלפת שר ביטחון". במקביל, האופוזיציה ממשיכה את ההיערכות שלה להידברות ויאיר לפיד מינה צוות מטעם יש עתיד למו"מ בבית הנשיא. 

האזינו לריאיון עם יולי אדלשטיין

"אני חושב שמה שהתחלתי לפני קצת יותר מחודשיים, קריאה להידברות, בסוף גם מתגשם", אמר אדלשטיין. "יש צורך בשינויים רציניים מאוד במערכת המשפט השאלה מה השינויים. יצאנו לדרך הזאת לא מוכנים. יצא רושם כאילו יצאנו לדרך עם נבוט במקום להסביר. הטיפול הנכון זה הפקת לקחים ולא לחזור על הטעויות. לכן מצב הרוח שלי יותר טוב", הוסיף יו"ר ועדת החוץ והביטחון.

ח"כ אדלשטיין סיפר על מאחורי הקלעים של ריכוך הרפורמה שהציג שר המשפטים יריב לוין. "היום אתה בקואליציה, מחר באופוזיציה", אמר אדלשטיין. "הוותק שלי בפוליטיקה מעיד שדברים משתנים. בשבוע שעבר הגיע לוין שאמר הנה הצעה חדשה שמבטיחה גם את המצב שאנחנו באופוזיציה, אמרתי שהיו דברים מיותרים בהצעה עצמה. אבל מבחינת הרושם שהולכים לחטוף את הדמוקרטיה, זה הרושם הקשה להוציא לרחוב המונים. מקווה שזה ירגיע את הרחוב".

אדלשטיין התייחס גם לפיטוריו של שר הביטחון יואב גלנט ואמר: "זה עיתוי הכי גרוע להחלפת שר ביטחון. הוא לא עשה שום טעות מקצועית שמחייבת את החלפתו. מקווה שגם בחזית הזאת הדברים ירגעו. אני יודע שיש לא מעט אנשים שפועלים בנושא כדי שישאר בתפקיד". 

חבר הכנסת רם בן ברק התייחס גם הוא להידברות על הרפורמה המשפטית ואמר בריאיון בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב: "הבעיה הבסיסית היא שאני לא מאמין לנתניהו. אין לו הסיטוריה של מהימנות ואני ניגש לזה בחשדנות. אין ספק שהמשבר הזה יכול להוליד הזדמנות. מקווה שאפשר יהיה לייצר בבית הנשיא משהו טוב. אנחנו צריכים לבוא ולדבר על כל הבעיות ואיך אנחנו יכולים לסדר כאן אמנה חברתית לצד חוקים שיאפשרו חיים משותפים לכולם". 

"אם אנחנו נכנסים לבית הנשיא אין ספק שאחד הדברים הראשונים שיהיו זה חוק ייסוד חוק החקיקה. אחרי זה חוק השוויון ואחרי זה אנחנו מגיעים לחוקה כמעט מלאה, על סדר יחסי בתוך השבטים. אחרת הפיצוץ הבא הוא עניין של זמן", אמר בן ברק והוסיף: "מבקש מהמילואימניקים לא להמשיך במחאה ולתת צ'אנס להידברות". 

האזינו לריאיון עם רם בן ברק

ח"כ גדי איזנקוט אמר בריאיון בתוכנית קלמן ליברמן כי "עד לפני 3 חודשים חשבתי שיש לנו דמוקרטיה יותר חזקה. כשהגעתי לכנסת הבנתי שהיא נשלטת על ידי הממשלה. בגלל זה יש חשיבות למערכת משפט מאוזנת. אם יושבים ומדברים הכיוון צריך להיות רפורמה שתשפיע שנים קדימה". 

היערכות האופוזיציה להידברות

בתוך כך, ראש האופוזיציה יאיר לפיד מינה צוות ייעודי למו"מ בבית הנשיא מטעם יש עתיד. הצוות יכלול את ח״כ אורנה ברביבאי, ח״כ קארין אלהרר, מנכ״לית משרד רה״מ לשעבר נעמה שולץ ועו״ד עודד גזית. נזכיר כי אמש יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ מינה גם הוא צוות ייעודי למו"מ מטעם מפלגתו, הצוות כלל את ח"כ גדעון סער, ח"כ אורית פרקש הכהן, ח"כ חילי טרופר ועו"ד רונן אביאני.

הפופולריים