אחרי חשיפת כאן חדשות: אלפי מתפקדי ליכוד קראו להדחת פנחס עידן מהתנועה

אלפי מתפקדים חתמו: להדיח את פנחס עידן מהליכוד
יותר מ-2,000 מתפקדים הצטרפו לעצומה, ו-1,000 בני אדם נוספים חתמו גם הם. שיקלי: "הגיע הזמן להעמיד במקומם עסקנים סוציאליסטים שבריונותם אומנותם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פנחס עידן והפריימריז בליכוד
צילום: צילום: משה שי, אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

יותר מ-2,000 מתפקדי ליכוד חתמו היום (רביעי) על העתירה לבית הדין של הליכוד להדחת יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, מחברותו בתנועה. זאת לאחר חשיפת כאן חדשות לפי עידן הודה שהשביתה הייתה לא חוקית. כ-1,000 בני אדם נוספים חתמו על העצומה שתוגש ביום ראשון הקרוב.

מהשר שיקלי נמסר: "דרך פנחס עידן היא דרך הכוחנות והוועדים ולא פלא שהראשונים להתייצב לצידו היו אנשי מפלגת העבודה ומתנגדי הרפורמה. הגיע הזמן להעמיד במקומם עסקנים סוציאליסטים שבריונותם אומנותם, ולהשיב את התנועה הלאומית-ליברלית למסלולה האידיאולוגי המקורי". 

עידן, הודה אמש בשיחה עם מיכאל שמש שהשביתה בנתב"ג הייתה לא חוקית. "הייתי חייב לכבד את יו"ר ההסתדרות", הוא אמר. "אם הייתי יודע שזה יימשך הרבה זמן, הייתי מצמצמם את זה לשעה-שעה וחצי. אני הבנתי שזה יהיה שעה-שעה וחצי. חיכינו למסיבת העיתונאים של ראש הממשלה, שלא הייתה".

האזינו להקלטות 

עידן אף הציע לכל הנוסעים שנפגעו מהשביתה: "לכו לבית הדין, תגישו תביעה נגדי ונגד ההסתדרות ומה שהוא יחליט אני אקבל". לדבריו, "הכרזתי עליה כי יו"ר ההסתדרות ביקש. ההסתדרות מעלינו. אם אגיד שהשביתה חוקית אני אשקר. אם הוא הורה לי, כנראה שהוא בדק את זה. אני אחד שמקבל הוראה ולא יכול לסרב. אני בעד הרפורמה".

בכאן חדשות נחשף אמש שלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו עמדה בקשר מול גורמים מטעם ההסתדרות לאורך יום השביתה במשק. יועצו של נתניהו, יונתן אוריך, שוחח עם גורמים בארגון העובדים בנוגע לשעת מסיבת העיתונאים ובנוגע לתוכן שלה ולמסרים.

בכירים בהסתדרות הגיבו לביקורת של בכירים בקואליציה על השביתה על כך שהתנהלה מהרגע להרגע, ואמרו כי זהו מחזה מאוד חריג במשק הישראלי. בליכוד הכחישו את הפרסום, אולם בכירים בהסתדרות אישרו כי היה תיאום הדוק עם לשכת ראש הממשלה והוסיפו כי היא אף פעלה כדי שההסתדרות תפעיל על לחץ ותסייע לנתניהו פוליטית מול השותפים שלו, כדי לעצור את חקיקה הרפורמה. 

הפופולריים