בן גביר על הכאת המפגינה: "לרוב אני נותן גיבוי - במקרה הזה אני מוטרד"

בן גביר על הכאת המפגינה: "אירוע חמור מאוד"
השר לביטחון לאומי אמר כי יפנה למפקד מחוז ת"א כדי לקבל הבהרות • על הפיגוע אתמול בעיר העתיקה: "השוטרים צריכים לקבל צל"ש ולא לקום לעננה של בדיקות" • הישארותו בממשלה על רקע ריכוך הרפורמה: "אני בעד הידברות, אבל לא צריך לעצור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטר מכה מפגינה תל אביב
צילום: צילומסך

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התייחס הבוקר (ראשון) לאירוע בו מפגינה הוכתה בהפגנה אמש נגד הרפורמה המשפטית בתל אביב על ידי פרשים, ואמר כי מדובר ב"אירוע חמור מאוד". בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר בן גביר כי המפגינים "צעקו לשוטרים נאצים והתעללו בסוסים" ושהוא "יכול להבין מה שקורה תחת לחץ", אך הסביר כי למרות שהוא נותן בדרך כלל גיבוי מלא לשוטרים, הוא מוטרד ויפנה למפקד מחוז תל אביב עמיחי אשד כדי "לקבל הבהרות".

האזינו לריאיון המלא עם השר לביטחון לאומי בן גביר בכאן רשת ב

בהתייחסות לפיגוע אתמול בעיר העתיקה שבו נורה למוות תושב ירושלים, אמר השר: "אין סיבה לא להאמין לשוטרים שלנו. הגיע הזמן שניתן להם גב, שיבינו שיש להם חופש פעולה מול מישהו שמנסה לגנוב נשק". על חקירת מח"ש: "אנחנו יודעים מה קורה כאן, מנסים לפגע ולרצוח את השוטרים שלנו - הם צריכים לקבל צל"ש ולא לקום לעננה של בדיקות". 

על כך שלא נתן גיבוי למשטרה בפרשת אהוביה סנדק, אמר בן גביר: "מח"ש הזדרזה לעשות בדיקה אתמול, אבל לא מיהרה על אהוביה, אלא יותר מזה – עצרה את הבדיקה. היא פועלת בצורה לא תקינה, הם מנעו חקירה של המקרה של אהוביה במשך שלושה ימים".

השר התייחס לאפשרות הישארותו בממשלה במקרה שתושג פשרה סביב הרפורמה המשפטית, ואמר: "אני בעד הידברות, אבל אומר שלא צריך לעצור. אנחנו אותו עם והלוואי שנשיג הידברות. יש טענה של העם על ההתנהלות המשפטית. אם הם יביאו רפורמה במשפט אני תומך בה כי זה צו השעה".

הפופולריים