דרעי: "טעינו כשהצגנו את כל הרפורמה כחבילה אחת"

דרעי: "טעינו בהצגת הרפורמה כחבילה אחת"
יו"ר ש"ס תוקף את הקואליציה: "יצאנו למלחמה גרעינית עם אקדח קפצונים", ושולח מסר מאיים לאופוזיציה: "מי שיפרש את הרצון שלנו ללכת להידברות כחולשה - טועה ובגדול"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יושב ראש מפלגת ש"ס אריה דרעי מדבר לראשונה מאז עצירת החקיקה ברפורמה במערכת המשפט. בריאיון שיתפרסם מחר (שני) בעיתון הדרך של ש"ס הוא מתייחס להתנהלות הקואליציה ושולח מסר מאיים לאופוזיציה. 

חוק יסוד: אריה דרעי | האזינו להסכת עוד יום

"יצאנו למלחמה גרעינית עם אקדח קפצונים", ביקר דרעי את התנהלות הקואליציה. "עשינו טעות שהצגנו את כל החבילה של הרפורמה ביחד". בריאיון, תקף יו"ר ש"ס את המפגינים: "הם ניסו לסגור את המדינה. הקו הברור שלהם היה חד משמעי, זו למעשה הפיכה שלטונית, חד משמעית".

דרעי התייחס גם לשיחות שמתנהלות בבית הנשיא ושיגר איום לאופוזיציה: "אם מישהו יחשוב לפרש את הרצון שלנו עכשיו ללכת להידברות ולאחות את הקרעים כחולשה – הוא טועה ובגדול. אם מישהו ינסה לנצל את הרצון הטוב שלנו ואת האחריות שלנו הוא ימצא קואליציה מאוחדת שתפעל בחוכמה כדי להעביר שלב אחר שלב את כל השינויים".

ברקע הדברים, שיחות המשא ומתן בבית הנשיא יתחדשו מחר במעמד שני הצדדים הפוליטיים. בינתיים השיחות מתנהלות מאחורי הקלעים כשאחת הדרישות המשמעותיות בקואליציה היא להרכיב ועדה לבחירת שופטים כך שהשופט הראשון שימונה לפחות, יהיה כזה שאפשר למנות באצבעות הקואליציה בלבד. באופוזיציה יש שמסרבים בכלל ואחרים שמתעקשים שהשופט שהקואליציה תמנה לא יוכל להיות הנשיא של בית המשפט העליון - כלומר, שהמהלך לא ילווה בביטול שיטת הסניוריטי.

הפופולריים