בן גביר בבג"ץ: "עשיתי טעויות, אבל אני במקום אחר"

בן גביר בבג"ץ: "טעיתי, אבל אני במקום אחר"
בית המשפט דן בעתירה נגד מינויו לשר לביטחון לאומי | כל הציטוטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שידור חי מבית המשפט

בית המשפט העליון התכנס היום (שני) כדי לדון בעתירה נגד מינויו של בן גביר לשר לביטחון לאומי. לבקשת כאן חדשות וגופי תקשורת נוספים, הדיון הועבר בשידור חי. בעקבות אי ההסכמות שלו עם היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרה מיארה, בן גביר ייצג את עצמו.

נציג העותרים, עורך הדין ברנע, פתח את הדיון באומרו כי מה שעולה הוא שהתשתית העובדתית הרלוונטית לא הייתה בידי נתניהו:

1. לא היה ביטוי לערעורים שעלו בבחירות והשיקול הזה היה צריך לעלות.

2. רואים מהתשובות המקדמיות כי יש דברים שלא נשקלו כמו העבר הפלילי, וגם בחמש השנים האחרונות היו אירועים חמורים שכלל לא קיבלו ביטוי בדברי ראש הממשלה

עורך הדין אסף פינק, גם כן מהעותרים, אמר כי "היה כשל דיוני במינוי של בן גביר. הוא הורשע בחברות בארגון טרור, הוא שולל את ישראל כיהודית ודמוקרטית, מסית לגזענות ותומך בארגון טרור"

השר בן גביר השיב ואמר כי "הם רוצים להחזיר אותי לבן גביר של לפני 20 שנה. עשיתי טעויות ואני אומר את זה שנים. לא היה נכון לומר 'אין ערבים אין פיגועים' אבל אני במקום אחר. אני לא ממשיך דרכו של הרב כהנא וזה גרם לאנשים שהיו חברים טובים שלי לא להיות איתי".

בריאיון עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, סיפר הבוקר בן גביר על הבחירה לייצג את עצמו בעתירה: "יש פה ניסיון של בית המשפט לעשות קרקס פוליטי, טוב היה עושה השופט יצחק עמית אם היה זורק אותה כבר לפני שלושה חודשים, עתירה מיותרת ומצחיקה מאוד", אמר השר.

האזינו לריאיון המלא עם השר איתמר בן גביר 

בג"ץ פרסם את החלטתו בנוגע לעתירה נגד מינוי השר איתמר בן גביר למשרד לביטחון לאומי בשבוע שעבר. "יש להצר על כך שגם הפעם לא עמדו המשיבים - ראש הממשלה נתניהו והיועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה - במועד שהוקצב להם", נכתב בהחלטת בג"ץ. 

הפופולריים