שיחות הפשרה בבית הנשיא יתקיימו גם בחג הפסח

שיחות הפשרה בבית הנשיא יתקיימו גם בחג הפסח
משפטנים מטעם הצוותים ייפגשו בחול המועד לניסוח מתווים. אחרי החג - מרתון דיונים של הצוותים הפוליטיים • דרמר בפגישה: "נתניהו רוצה מאוד פשרה" • נציגי המחנה הממלכתי: נגלה יצירתיות באשר לבחירת שופטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוותי ההידברות בבית הנשיא
צילום: צילום: קובי גדעון/ לע״מ

שיחות הפשרה בבית הנשיא יתקיימו גם בחג הפסח. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (שני) כי משפטנים מטעם הצוותים ייפגשו בחול המועד לניסוח מתווים, ואחרי החג מתוכנן מרתון דיונים בן 4-3 ימים של הצוותים הפוליטיים.


בפגישה שנערכה הבוקר אמר השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר, מהצוות של הקואליציה ומקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "נתניהו מאוד רוצה פשרה". נציגי המחנה הממלכתי אמרו כי הם יגלו יצירתיות באשר לבחירת השופטים.

אחרי הפגישה הראשונה, התכנסו היום נציגי הקואליציה והאופוזיציה לדיונים בבית הנשיא על הרפורמה המשפטית. כאשר עיקר המשא ומתן התרכז סביב דרישת הקואליציה לביטול שיטת הסניוריטי, לפיה ימונה לנשיא השופט הוותיק ביותר המכהן בעת שהנשיא היוצא מסיים את תפקידו, וכן הדרישה של האופוזיציה למנוע רוב לקואליציה בוועדה לבחירת שופטים. 

הגשר לפשרה | האזינו לעוד יום

הפשרה שהוצעה בדיונים בנושא הוועדה לבחירת שופטים דיברה על כך שנשיא בית המשפט העליון ייבחר בהסכמת שני הצדדים בוועדה - הן שופטים והן פוליטיקאים, בלי שלאף צד יהיה רוב שיאפשר לו להכריע לבדו בסוגייה.

מוקדם יותר היום החליטה הקואליציה להגדיל את צוות המשא ומתן שלה לקראת השיחות ולהשוות אותו לזה של האופוזיציה, בעקבות סירובה של האחרונה לצמצם את מספר הנציגים. אל הצוות המקורי של הקואליציה צורפו השר יואב קיש וחברי הכנסת חנוך מילביצקי וקטי שטרית, וביחד עם הצוותים של האופוזיציה, בדיונים ישתתף צוות מורחב של 14 אנשים, לא כולל הצוות של אנשי הנשיא - דבר שצפוי להערים קשיים על הגעה להסכמות.

מבית הנשיא נמסר בתום הדיונים כי "לאחר כשעתיים הסתיימה פגישת צוותי הסיעות. השיחה הארוכה התקיימה ברוח טובה, והצדדים ביטאו בה הן את כאביהם והחששות הקיימים, והן את כוונתם הכנה לנסות ולהגיע להסכמה רחבה ככל הניתן. סוכם כי במהלך השבוע הקרוב יתקיימו פגישות המשך של הצוותים".

הפופולריים