המפכ"ל נגד בן גביר: המשמר הלאומי חייב להיות חלק מהמשטרה

המפכ"ל נגד בן גביר: משמר לאומי חייב להיות חלק
בנאומו בכנס הניצבים בעכו אמר: "למען הסר ספק, אני אומר, משמר לאומי - כן. הקמת גוף ביטחוני נוסף מקביל למשטרת ישראל - לא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המפכ"ל שבתאי ואיתמר בן גביר בדיון על השינוי בחוק המשטרה 14.12.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המפכ"ל שבתאי הביע את דעתו בנוגע למשמר הלאומי ואמר שהוא "חייב להיות חלק ממשטרת ישראל, לפעול במסגרת המשטרתית ולהיות כפוף למפקדי הכוחות הטריטוריאליים". את הדברים אמר היום (שלישי) בכנס הניצבים בחסות האזרחית במכללת גליל מערבי בעכו.

״מדינת ישראל חווה טלטלות רבות מבית וחוץ שיש להם השפעה ישירה על רמת הביטחון של כולנו, קיים תהליך גובר של העברת האחריות הביטחונית לאחריותה הכמעט בלעדית של משטרת ישראל. למען הסר ספק, אני אומר - משמר לאומי כן. הקמת גוף ביטחוני נוסף מקביל למשטרת ישראל - לא", הבהיר המפכ"ל. 

עוד הוסיף בנאומו כי "משמר לאומי תחת משטרת ישראל לעולם לא ימצא את עצמו מתנגש עם החוק, אלא משרת אותו. כל ניתוק ממוטת שליטה ופיקוד משטרתי יהווה הרס של הביטחון האישי, בזבוז משאבים ופירוק של משטרת ישראל מבפנים, הן ברמת בנין הכח והן בהפעלתו. אמשיך לפעול לשמירת עצמאות המשטרה ולהיותה הגוף הפוקד היחיד במדינה, בתחום ביטחון הפנים", סיים שבתאי.

ברקע הדברים, אמש התקיים דיון בבית המשפט העליון לגבי מינויו של בן גביר לשר לביטחון לאומי, בעקבות אי ההסכמות שלו עם היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרה מיארה, בן גביר ייצג את עצמו.

הפופולריים