נתניהו לא הזכיר את גלנט - אך השניים לחצו ידיים

נתניהו לא הזכיר את גלנט, אך השניים לחצו ידיים
ראש הממשלה פרסם סרטון מהרמת כוסית בפורום מטכ"ל ובו הודה לרמטכ"ל ולצה"ל: "מקווה שנפתור בהסכמה רחבה את הוויכוח בעם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו גלנט
צילום: צילום: קובי גדעון, לע"ם

ברקע המתיחות בין השניים, ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם היום (שלישי) סרטון מהרמת כוסית לרגל פסח בפורום מטכ"ל, בו הודה לרמטכ"ל לצה"ל, אך לא הזכיר את שר הביטחון יואב גלנט. עם זאת, הם תועדו לוחצים ידיים. "אני רוצה להביע הערכה, לך הרמטכ"ל באופן אישי, ולכל שרשרת הפיקוד ועד אחרון החיילים והחיילות, על המאמץ הכביר היומיומי שלא פוסק לרגע למען ביטחון ישראל", אמר נתניהו.

בהמשך אמר ראש הממשלה: "יש לנו ויכוח בין חלקי העם. את הוויכוח הזה אני מקווה שנפתור בהסכמה רחבה. אני עושה כל מה שביכולתי כדי להשיג את זה. שום ויכוח לא ימנע מאיתנו להחזיק בחרב ומגן כדי להגן על עצמנו ולהדוף את ההתקפות שלהם כדי להבטיח את המשכו של המפעל הציוני. כי אני יכול להגיד לכם דבר אחד - יש גבול של מספר הניסים שההיסטוריה יכולה להעניק לעם, ועם ישראל כבר קיבל מנת יתר של ניסים כאלה. יש לנו רק ברירה אחת. לעמוד יחד, לעמוד מאוחדים: אני אומר, יחד נעמוד ויחד נמשיך לנצח".

במקביל, יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ פרסם גם הוא סרטון שבו תקף את ראש הממשלה: "נתניהו הפך לקבלן פירוק מערכת הביטחון". הוא קרא לו "להודיע שלמדינת ישראל יש שר ביטחון במשרה מלאה ולמנוע סכנה אמיתית לביטחון הלאומי".

אתמול נתניהו וגלנט תועדו זה לצד זה באירוע הרמת כוסית ביחידת עוקץ, לראשונה מאז שראש הממשלה הדיח את השר מתפקידו ביום ראשון שעבר. בתיעוד שיצא מלשכת ראש הממשלה גלנט מופיע ארבע שניות בלבד בסרטון.

הפופולריים