בן גביר: אם המפכ"ל יוכיח רצינות - המשמר הלאומי שלו

"אם המפכ"ל יוכיח רצינות - המשמר הלאומי שלו"
אחרי שהמפכ"ל יצא נגד המשמר הלאומי שלו, השר לביטחון לאומי הגיב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השואו של בן גביר
צילום: השואו של בן גביר

השר בן גביר התייחס היום (שלישי) בריאיון לאיילה חסון לעימות בינו לבין המפכ"ל שבתאי באשר להקמת המשמר הלאומי. השר אמר בריאיון כי לא יפטר את המפכ"ל בגלל התנגדותו להכפפת המשמר הלאומי למשרד לביטחון לאומי.

עוד אמר בן גביר כי אם המפכ"ל שבתאי יוכיח רצינות, המשמר הלאומי שלו. "אם המשטרה לא תאפשר, יוקם גוף נפרד", הבהיר השר לביטחון לאומי.

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי יצא היום באופן חריג נגד אישור המשמר הלאומי של השר הממונה איתמר בן גביר ואמר שהמהלך עלול לפגוע בביטחון האישי. 

על העתירות נגד מינויו והדיון בבג"ץ אמר השר: "ביהמ"ש טעה שאפשר את הדיון. מעולם לא חשבתי שיבקשו לפטר שר כי אמר לטיבי שהוא מחבל. זו רמת הטיעונים. הוא לא מחבל במובן שהולך לרצוח אנשים, אלא במובן שמחבל במדינה. מי שתומך בטרור לא צריך להיות בכנסת".

אמש נערך בבית המשפט העליון דיון בעתירות נגד מינויו של בן גביר לשר לביטחון לאומי. בשל חוסר ההסכמות שלו עם היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרה מיארה, בן גביר, עורך דין במקצועו, יצג את עצמו. לדברי אחד העותרים, "בן גביר הוא הורשע בחברות בארגון טרור, הוא שולל את ישראל כיהודית ודמוקרטית, מסית לגזענות ותומך בארגון טרור", ולכן לא ראוי לשמש כשר בממשלת ישראל.

"בית המשפט טעה שאיפשר את הדיון הזה", אמר בן גביר."מעולם לא חשבתי שיבקשו לפטר שר כי אמר לאחמד טיבי שהוא מחבל. זו רמת הטיעונים. הוא לא מחבל במובן שהוא הולך לרצוח אנשים, אלא במובן שהוא מחבל במדינת ישראל ותומך טרור. מי שנותן גב לאנשים שתומכים ברצח - לא צריך להיות בכנסת ישראל".

השר השיב ואמר: "הם רוצים להחזיר אותי לבן גביר של לפני 20 שנה. עשיתי טעויות ואני אומר את זה שנים. לא היה נכון לומר 'אין ערבים אין פיגועים' אבל אני במקום אחר. אני לא ממשיך דרכו של הרב כהנא וזה גרם לאנשים שהיו חברים טובים שלי לא להיות איתי".

הפופולריים