המפכ"ל: בן גביר הקליט אותי והדליף לתקשורת

המפכ"ל: בן גביר הקליט אותי והדליף לתקשורת
שבתאי מאשים את השר כי הקליט שיחה ביניהם והדליף אותה. במשטרה אומרים כי התנהלותו של בן גביר מעמידה בספק את יכולתה לדווח לו "מבלי שתחשוש לחשיפת מקורות ולעיוות השיחות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר יעקב שבתאי بن غفير
צילום: Flash90

המפכ"ל שבתאי מאשים את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כי הקליט שיחה ביניהם והדליף אותה. במשטרה אומרים כי התנהלותו של בן גביר מעמידה בספק את יכולתה לדווח לו "מבלי שתחשוש לחשיפת מקורות ולעיוות השיחות".

אתמול התקיימה שיחת טלפון בין השר והמפכ"ל שעסקה בפשיעה בחברה הערבית. המפכ"ל אמר לשר כי "אין מה לעשות הם רוצחים אחד את השני זה הטבע שלהם זו המנטליות של הערבים". הציטוטים פורסמו היום (שלישי) בחדשות 12.

במשטרה טוענים כי השר הקליט את השיחה והדליף אותה. מהמשטרה נמסר כי "במשטרה נדהמים מכך שהשר ולשכתו מקליטים שיחות אישיות בין השר למפכ"ל וזועמים על הוצאת דברים מהקשרם בשיחה שעסקה בדפוסי ההתנהגות בחברה הערבית שאינה מסגירה את זהות הרוצחים גם כשידועה לקרובי הקורבנות. התנהלות זו מעמידה בספק את יכולת המשטרה לדווח לשר מבלי שתחשוש לחשיפת מקורות ולעיוות השיחות".

בן גביר אמר הערב לאיילה חסון בכאן 11 כי אינו מתכוון לפטר את המפכ"ל בגלל דבריו הבוקר, בהם הביע התנגדות להקמת משמר לאומי בכפיפות לשר. "בגלל מה שהוא אמר עכשיו אני לא מתכוון לפטר אותו. אמרתי למפכ"ל בוא נקים מאז שלושה חודשים הם לא הוכיחו רצינות. אם המפכ"ל יוכיח רצינות ויביא לי תוכנית רצינית זה שלו, אבל אם במשטרה מתכוונים לא לאפשר את הדבר הזה אז יקום גוף במשרד לביטחון לאומי".

שר הביטחון יואב גלנט אמר לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כי יפסיק לדבר איתו אם הוא ימשיך לפרסם את תוכן השיחות הפרטיות ביניהם לתקשורת, כפי שעשה, לדבריו, כבר שלוש פעמים. כך פורסם לפני חודש בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

הפופולריים