השר עמיחי אליהו: בכירים במערכת הביטחון מורדים

השר אליהו: בכירים במערכת הביטחון מורדים
שר המורשת כתב בטוויטר שהממשלה מתקשה לשנות דברים בגלל "בכירים במערכות הביטחון שפועלים במתכונת 'מרד'" • לפיד הגיב: שיוכיח שהוא צודק או שיעוף מהתפקיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיחי אליהו בכנסת, 2022
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המורשת עמיחי אליהו כתב היום (ראשון) בטוויטר כי בממשלה קשה לקיים את מה שהבטיחו במערכת הבחירות בגלל שיש "בכירים במערכות הביטחון שפועלים במתכונת 'מרד'". השר צייץ נגד הסכמי אוסלו, והאשים את בכירי מערכות הביטחון לאחר שקיבל תגובה לפיה הוא ממציא תירוצים וכי מפלגתו פיזרה הבטחות שווא לפני הבחירות.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד צייץ בתגובה: "שר בממשלה שמאשים את ראשי מערכת הביטחון במרד צריך להוכיח שהוא צודק או לעוף מתפקידו בו ביום. אין לנו צה״ל אחר, ההסתה נגד מערכת הבטחון יצאה משליטה".

דבריו של השר אליהו על מרד מגיעים לאחר שהמוסד הכחיש הבוקר פרסום של הניו יורק טיימס, לפיו הנהגת הארגון עודדה השתתפות בהפגנות נגד הרפורמה המשפטית. המידע שלפיו פועל המוסד בדרך זו, התפרסם במסמכים שדלפו מהפנטגון. המוסד מסר כי הפרסום בעיתונות האמריקנית שקרי ומופרך. משרד ראש הממשלה מסר כי בכירי הארגון ועובדיו המכהנים לא עסקו כלל בנושא ההפגנות, ונותרו נאמנים לערך הממלכתיות המוביל את המוסד מאז הקמתו.

הפופולריים