גנץ מאשים את נתניהו: לא שוחח עם שלושה ראשי רשויות שפגשו אותי

גנץ: נתניהו לא שוחח עם ראשי רשויות שפגשו אותי
יו"ר המחנה הממלכתי תקף את התנהלות רה"מ סביב ההסלמה בגבול הצפון: "זה מעציב, אבל גם מסוכן". ראש המועצה האזורית מטה אשר, שלא הוזמן לשיחה עם רה"מ, אמר לכאן רשת ב: "נדהמתי ללמוד על זה מהתקשורת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ וראשי רשויות בצפון 09.04.23
צילום: צילום: רותם גולן

יושב ראש המחנה הממלכתי בני גנץ טען היום (ראשון) כי שלושה ראשי רשויות עימם נפגש בסוף השבוע האחרון, הודרו משיחה שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי רשויות בצפון, על רקע ההסלמה הביטחונית. בחשבון הטוויטר שלו כינה גנץ את המהלך של נתניהו: "מעציב, אבל גם מסוכן".

גנץ הוסיף: "הרקטות שמשגרים אויבינו אינן מבחינות בין ימין לשמאל, בין אזרח שראש המועצה שלו נפגש איתי או לא. בנושא החוסן האזרחי אין לנו פריביליגיה לעשות פוליטיקה מביטחון. נתניהו - זה ייגמר באסון".

ראש המועצה האזורית מטה אשר ויושב ראש פורום קו העימות, משה דוידוביץ, שלא הוזמן להשתתף בשיחה של ראשי רשויות עם ראש הממשלה נתניהו, אמר בריאיון לתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב כי נדהם ללמוד מהתקשורת על השיחה ועל הודעתו של ראש הממשלה כי יאיץ את תכנית מיגון הצפון. הוא הוסיף: "אם ראש הממשלה הבטיח להסדיר את נושא המרחבים המוגנים לתושבי קו העימות, אני מוחל וסולח ומוותר על השיחה".

האזינו לריאיון המלא עם משה דוידוביץ' בכאן רשת ב

המתיחות בגבול הצפון הגיעה לשיאה ביממה האחרונה, כאשר בשעות הלילה נורו שש רקטות משטח סוריה לכיוון דרום רמת הגולן. מדובר צה"ל נמסר כי חלק מהרקטות יורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל, אחת נפלה בשטח ירדן, ונוספת נחתה בשטח פתוח בדרום רמת הגולן. התרעות הופעלו בסביבות השעה 3:00 במושבים נטור ואבני איתן. צה"ל תקף בתגובה את המרחב שממנו יצא הירי, ומאוחר יותר תקף גם מטרות של הצבא הסורי.

הפופולריים