נתניהו הודיע: גלנט נשאר בתפקיד שר הביטחון

נתניהו הודיע: גלנט נשאר בתפקיד שר הביטחון
רה"מ בהצהרה: פעלנו נגד מטרות איראניות בסוריה, לא נאפשר הקמת תשתית טרור של חמאס בלבנון • נתניהו אומר 'לא' לבן גביר: "המשמר הלאומי יהיה כפוף לאחד מגופי הביטחון" • בנט מגיב לרה"מ במהדורה: "מתבכיין ולא לוקח אחריות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה מהקריה 10.04.23
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אחרי פיטורי שר הביטחון והביקורת: ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (שני) שיואב גלנט יישאר בתפקידו. "היו מחלוקות בינינו, אפילו קשות, אבל השארתי אותן מאחורינו. נמשיך לעבוד יחד", הוא אמר בהצהרה מהקריה בתל אביב. גלנט הגיב בציוץ הטוויטר אליו צורפה תמונה משותפת עם ראש הממשלה: "ממשיכים יחד במלוא העוצמה, למען ביטחון ישראל". 

ההצהרה המלאה של נתניהו

עוד נתניהו הבהיר הערב שבניגוד לעמדת השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, המשמר הלאומי יהיה כפוף לאחד מגופי הביטחון - ולא לשר. "אני חושב שבן גביר צדק ברצון שלו להקים את המשמר הלאומי", הוא אמר. "אבל אני רוצה להבהיר - זו לא תהיה מיליציה של אף אחד. זה יהיה גוף ביטחוני מסודר ומקצועי שיהיה כפוף לאחד מגופי הביטחון". 

נתניהו התייחס להסלמה הביטחונית ואמר שישראל פועלת בכל הזירות. "בסוריה פעלנו נגד מטרות איראניות ומול מטרות של המשטר הסורי. תקפנו מטרות של חמאס וחיזבאללה בלבנון ופעלנו בדרכים נוספות בתגובה לשליחת המחבל למגידו. בעזה הטלנו 50 טונות של פצצות בלילה אחד, מעל ומתחת לקרקע". 

ראש הממשלה הגיב גם לפרסום בכאן חדשות, לפיו ההחלטה המסתמנת במערכת הביטחון תהיה לאפשר עליית יהודים להר הבית מחר. "נבצע הערכת מצב בכל יום לגבי עליית יהודים להר הבית ביום הבא, כרגע אין החלטה שלא לאפשר עלייה מחר", הוא הבהיר. 

נתניהו: בממשלה הקודמת מספר הפיגועים הוכפל; בנט: מתבכיין ולא לוקח אחריות

בפתח ההצהרה, נתניהו האשים את הממשלה הקודמת בפגיעה בהרתעה הישראלית ואמר: "בשנה שעברה, תחת הממשלה הקודמת, מספר פיגועי הטרור הוכפל. הממשלה הקודמת חתמה על הסכם עם חיזבאללה שבו מסרה שטחי מדינה ומאגרי גז לאויב, בלי לקבל שום תמורה". עוד הוא הוסיף: "לצערי, ההרתעה נפגעה עוד יותר כשבחודשים האחרונים אויבינו פירשו את הקריאות לסרבנות כחולשה בחוסן הלאומי שלנו". 

ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט עלה להגיב לדבריו של נתניהו בריאיון לכאן חדשות ותקף "הוא מתבכיין ולא לוקח אחריות". עוד הוא הוסיף: "ירשתי מנתניהו מדינת ישראל עולה באש, בתקופתי העמדתי יחד עם חבריי את מדינת ישראל במצב המדיני הטוב ביותר. חברות קרובה עם ביידן, עם מנהיג האמירויות, עם א-סיסי, עם מנהיג בחריין. הם לא מוכנים לפגוש את נתניהו. הם רואים היום את ישראל ואומרים - מדינה מסכנה". 


באופוזיציה תקפו את הצהרת ראש הממשלה. ראש האופוזיציה יאיר לפיד מסר: "במקום לקיים מסיבות עיתונאים ולהאשים אחרים בצרות שגרמה הממשלה הקיצונית והכושלת בתולדות המדינה, הגיע הזמן שהוא ושריו יפסיקו להתבכיין וייקחו סוף סוף אחריות. ביטול פיטוריו החפוזים והשערורייתיים של שר הביטחון גלנט הם צעד נכון ואני מברך עליו, עכשיו תפסיקו כבר להתלונן ולכו לעבוד". יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ הוסיף: "בבכיינות לא בונים מנהיגות". 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן צייץ: "ההצהרה של ראש הממשלה הערב מוכיחה שהאיש לא כשיר למלא את תפקידו, האיש לא אחראי למעשיו, האיש פשוט לא איתנו. במקרה הטוב בנימין נתניהו הפך לקבלן ביצוע של יאיר נתניהו". 

הפופולריים