האיש החזק בנתב"ג מודה בתגובה לעתירה שהשביתה הייתה מתואמת עם נתניהו ויו"ר ההסתדרות

פנחס עידן בתגובה: השביתה הייתה מתואמת עם רה"מ
את הפרסום בכאן חדשות לשכת נתניהו וארנון בר דוד הכחישו בזמן אמת. יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה הגיב לעתירה נגדו בבית הדין של הליכוד | פרסום ראשון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה פנחס עידן מודיע על שביתה בנתב"ג. 27.03.23
צילום: ללא

פרסום ראשון: יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, חשף בכתב התגובה לעתירה שהוגשה נגדו בבית הדין של הליכוד את השיחה שניהל עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, רגע לפני שהכריז על עוצר ההמראות. לטענת עידן, בר דוד ציין בפניו בפירוש בשיחה הזו כי השביתה תואמה עם לשכת רה"מ בנימין נתניהו, וכי היא צפויה להיות קצרה מאוד. כך פורסם הבוקר (ראשון) לראשונה בכאן חדשות.

בעקבות הפרסום הוציא פנחס עידן הבהרה, וכתב: "ארנון בר דוד, יו״ר ההסתדרות, הורה בכנס להשבית את המשק. ידעתי שראש הממשלה יקיים מסיבת עיתונאים תוך זמן קצר מההכרזה והערכתי שאז תסתיים השביתה. סברתי בזמנו כי אולי קיים תיאום מסוים בין הצדדים, דבר שהתברר לי בדיעבד כלא נכון".

בכאן חדשות פורסם אז כי לשכת נתניהו וההסתדרות היו מתואמים בנוגע לשביתה הכללית במשק והצגתה כמהלך שנועד לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית. את הפרסום בכאן חדשות לשכת נתניהו ובר דוד הכחישו בזמן אמת.

עידן עצר את ההמראות בנתב"ג ללא שום התראה ביום השביתה ובליכוד טענו כי הוא פעל נגד החלטת סיעת המפלגה. עד כה, עידן הסתפק ברמיזות כשאמר שהשביתה הייתה מוסכמת ומתואמת אך לא אמר את הדברים מפורשות. כעת, יו"ר ועד העובדים מפנה כביכול את האצבע ישירות לנתניהו.

בהמשך כתב התגובה שלו טוען עידן כי אם מדיחים אותו מהליכוד, יש להדיח גם את נתניהו ואת השר יואב גלנט שפעלו בניגוד להחלטת הסיעה להצביע בעד הרפורמה בכך שהובילו לעצירת החקיקה. עידן טען כי בסך הכול ביקש למלא את הוראות נתניהו ודורש לדחות את העתירות.

כל זאת בניגוד להצהרות לשכת נתניהו ובר דוד, שיצטרכו לספק תשובות למה שקרה מאחורי הקלעים של השביתה הפראית במשק, שנמשכה יום שלם בניגוד לחוק ופגעה ברבים מאזרחי ישראל.

הפופולריים