נתניהו וסמוטריץ' מסרבים לכנס דיון מקצועי על מודי'ס

רה"מ ושר האוצר מסרבים לכנס דיון על מודי'ס

גורמים כלכליים בכירים: רה"מ ושר האוצר ממשיכים בנתיב שהוביל לפגיעה בתחזית הדירוג
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' ובנימין נתניהו בכנסת 20.02.23
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יומיים לאחר שפורסמה החלטת סוכנות הדירוג מודי'ס להוריד את תחזית הדירוג של ישראל: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' טרם כינסו דיון עם הדרג המקצועי הכלכלי הבכיר. בחדשות הערב פורסם היום (ראשון) שגורמים כלכליים בכירים מותחים ביקורת על השניים, שלא עוסקים בגיבוש מדיניות התמודדות עם ההחלטה.

לדבריהם, ראש הממשלה ושר האוצר ממשיכים באותו הנתיב שהוביל לפגיעה בתחזית הדירוג של ישראל, במקום לשוחח עם הדרג המקצועי ולנסות למזער את הנזק לכלכלה.

שר האוצר סמוטריץ' התייחס הבוקר להודעת מודי'ס ואמר: "אני לוקח את חוות הדעת של חברת דירוג האשראי ברצינות, אבל צריך לדעת שזו גם לא דרמה גדולה. מי שקורא את חוות הדעת רואה את האמון שלהם בכלכלה הישראלית". סמוטריץ' הוסיף: "אני לא חושב שכלכלנים הם מומחים גדולים למשפט חוקתי". 

סוכנות דירוג האשראי מודי'ס הודיעה ביום שישי שהחליטה להוריד את תחזית דירוג האשראי של ישראל מחיובית ליציבה. סוכנות הדירוג הותירה את דירוג האשראי של ישראל על כנו - A1. המשמעות - מומחי מודי'ס לא צופים העלאה בדירוג האשראי של ישראל. לדבריהם, התוכניות של הממשלה לשינוי במערכת המשפט והדרך שבה נוהלה הרפורמה חשפו חולשה מסוימת ברשות המבצעת וברשות המחוקקת.

הפופולריים