בג"ץ נגד גלנט: "גורר רגליים באיוש מפקד לגל"צ"

בג"ץ נגד גלנט: "גורר רגליים באיוש מפקד לגל"צ"

שר הביטחון ביקש ארכה וקיבל מהשופטים עד סוף יולי כדי לעדכן על הוועדה המקצועית שתדון בין היתר בהמשך קיומה של התחנה הצבאית • לפני חודשיים דחה גלנט מינוי מפקד קבוע לתחנה, ומינה במקום ממלא מקום "משלו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב גלנט, 12.07.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

למרות ביקורות השופטים היום (שלישי), הוחלט לתת לשר הביטחון יואב גלנט ארכה עד סוף יולי, תחילת אוגוסט. זאת כדי שגלנט יעדכנם על עבודת הוועדה המקצועית שתבחן את מעמד גל"צ, ואת הצורך במינוי מפקד יחידה קבוע.

שופטי בג"ץ דנו מוקדם יותר היום בעתירה נגד גלנט בדרישה למנות מפקד קבוע לגלי צה"ל, ומתחו ביקורת על גרירת הרגליים באיוש התפקיד. שר הביטחון ביקש ארכה לאור הקמת ועדה מקצועית שתדון, בין היתר, בהמשך קיומה של התחנה הצבאית. לפני חודשיים, חשף כתב כאן חדשות מיכאל שמש את המהלך של גלנט לדחיית מינוי המפקד הקבוע אור צלקובניק, שנבחר בוועדת האיתור, ובמקומו מינה ממלא מקום מפקד גל"צ. 

השופט עוזי פוגלמן העיר שגם ועדת האיתור לתפקיד מפקד גל"צ, שהוקמה על ידי שר הביטחון לשעבר גנץ, בחנה זאת. "אפשר אולי היה להבין את הרצון לבחינה ואת השימוש בנימוק הזה כעצירת תהליך ועדת איתור אילו זה לא היה על הפרק. אך כיוון שנאמר במפורש, ברור לכל הנפשות הפועלות, כולל המתמודדים, שזה על הפרק", אמר שופט פוגלמן.

הוא הוסיף: "אנחנו יודעים שזה דבר שעומד על סדר היום ולגיטימי שיש מחלוקת על הדבר הזה. אם לוקחים ברצינות את האמירה ואני בטוח שלוקחים ברצינות, שיש להימנע מזמני, צריך להבין למה לא השלמת תהליך המינוי. יש פוטנציאל לסגירת התחנה, זה בסדר וכולם יכבדו את זה. מה הטעם הענייני לא להשלים את תהליך המינוי אחרי שנה וחצי. אנו מכירים את מציאות החיים. אז יוצא מצב של תהליך שלא נגמר".

השופט יוסף אלרון הוסיף והתייחס למינוי הזמני של גלית אלטשטיין: "יכול להיות שדווקא המינוי הזמני של הגברת הוא הדוגמה הכי גרועה של הימשכות התהליך הזה כמעט אין סוף, שלושה חודשים ועוד חודשיים ועוד חודשיים. בשנים האחרונות רואים שר ביטחון חדש, מנכ"ל חדש, רמטכ"ל חדש. רצים אחרי הזנב בלי תוצאה ממשית".

את עמותת הצלחה ייצגו עו''ד אפי מיכאלי ואלעד מן. את אור צלקובניק ייצג עו''ד צביקה אגמון. המדינה יוצגה על ידי עו''ד תהילה רוט. הוועדה תתכנס לראשונה ביום ראשון הקרוב. חבר הוועדה מוטי אלמוז החליט למשוך את חברותו בוועדה. את מקומו ימלא קצין חינוך ראשי.

הפופולריים