מבקר הליכוד: אם פנחס עידן יודח, אגיש עתירות נגד גלנט ונתניהו

מבקר הליכוד בחוו"ד חריגה נגד הדחת פנחס עידן

חשיפת כאן חדשות | מבקר הליכוד בחוות דעת חריגה: אין אכיפה בררנית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פנחס עידן
צילום: פנחס עידן

מבקר הליכוד שי גלילי הגיב היום (רביעי) על העתירה להדחת יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה פנחס עידן והזהיר כי אם עידן יודח, יוגשו עתירות להדחת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט. "אין אכיפה בררנית במפלגה", כתב גלילי.

לפני מספר ימים חשף עידן, בכתב התגובה לעתירה שהוגשה נגדו בבית הדין של הליכוד, את השיחה שניהל עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, רגע לפני שהכריז על עוצר ההמראות. לטענת עידן, בר דוד ציין בפניו בפירוש בשיחה הזו כי השביתה תואמה עם לשכת רה"מ בנימין נתניהו, וכי היא צפויה להיות קצרה מאוד.

בעקבות הפרסום הוציא פנחס עידן הבהרה, וכתב: "ארנון בר דוד, יו״ר ההסתדרות, הורה בכנס להשבית את המשק. ידעתי שראש הממשלה יקיים מסיבת עיתונאים תוך זמן קצר מההכרזה והערכתי שאז תסתיים השביתה. סברתי בזמנו כי אולי קיים תיאום מסוים בין הצדדים, דבר שהתברר לי בדיעבד כלא נכון".

בכאן חדשות פורסם אז כי לשכת נתניהו וההסתדרות היו מתואמים בנוגע לשביתה הכללית במשק והצגתה כמהלך שנועד לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית. את הפרסום בכאן חדשות לשכת נתניהו ובר דוד הכחישו בזמן אמת.

עידן עצר את ההמראות בנתב"ג ללא שום התראה ביום השביתה ובליכוד טענו כי הוא פעל נגד החלטת סיעת המפלגה. עד כה, עידן הסתפק ברמיזות כשאמר שהשביתה הייתה מוסכמת ומתואמת אך לא אמר את הדברים מפורשות. כעת, יו"ר ועד העובדים מפנה כביכול את האצבע ישירות לנתניהו.

הפופולריים