הח"כית לשעבר שמתמודדת על ראשות לשכת עורכי הדין

הח"כית לשעבר שמתמודדת על ראשות לשכת עוה"ד

פרסום ראשון: רויטל סויד אוספת חתימות תמיכה בה, במקביל ליו"ר הלשכה לשעבר שהורשע אפי נוה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לשכת עורכי הדין
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: חברת הכנסת לשעבר ועורכת הדין רויטל סויד מתמודדת לראשות לשכת עורכי הדין. בחדשות הערב פורסם היום (רביעי) שסויד, שהייתה חברת כנסת מטעם העבודה והמחנה הציוני, אוספת חתימות - במקביל לראש הלשכה לשעבר אפי נוה שממשיך לנהל את הקמפיין שלו. 

מוקדם יותר פורסם בכאן חדשות שנוה, שהורשע בקבלת דבר במרמה, גייס את תמיכתם של 550 עורכי דין להתמודדותו על התפקיד. בשלב זה אין מניעה משפטית שירוץ, שכן הוא עדיין ממתין להחלטה בערעור שהגיש על הרשעתו במסגרת פרשת ביקורת הגבולות. עם זאת, גורמים בלשכה שוקלים לדרוש את השעייתו כדי למנוע ריצה שלו. מועמד נוסף הוא מי שמכהן כראש הלשכה היום, עורך הדין עמית בכר.

בתחילת החודש פורסם לראשונה בכאן חדשות שנוה מנהל קמפיין לקראת הבחירות לראשות לשכת עורכי הדין, שצפויות להתקיים בחודש יוני הקרוב. ב-2018 הוגש נגד נוה כתב אישום על כך שהוא ובת זוגו החליטו להסתנן בביקורת הגבולות באמצעות אישור מעבר אחד, כדי להסתיר את הקשר ביניהם ולסייע לנוה בסכסוך הגירושין שבו הוא מצוי. כדי לעבור בביקורת השתמשה בת הזוג באישור המעבר שהונפק לנוה, והוא נצמד לאחרים במעבר ללא אישור.

במרץ 2021, נסגר תיק נגד נוה והשופטת אתי כרייף בפרשת "מין תמורת מינוי". בדצמבר 2019 החליט פרקליט המדינה דאז לשקול להעמיד את נוה לדין בחשד לעבירות של לקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים, ואת השופטת כרייף בחשד לעבירות של מתן שוחד והשמדת ראייה.

בהכנת הידיעה השתתף אבישי גרינצייג 

הפופולריים