נתניהו הזהיר את סעודיה מחידוש יחסים עם איראן

נתניהו הזהיר את סעודיה מחידוש יחסים עם איראן

הדברים נאמרו לקראת פתיחה מחודשת של נציגויות בשתי המדינות • בריאיון שנתן ל-CNBC אמר גם כי הסכם בין ישראל לסעודיה יוכל לסיים את הסכסוך הישראלי-ערבי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה מהקריה 10.04.23
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר הערב (רביעי) את הסעודים מפני חידוש יחסיהם עם איראן. זאת לקראת כוונה לפתיחה מחודשת של נציגויות בשתי המדינות וביקורים מדיניים של מניהיגיהן. בריאיון שהעניק לרשת CNBC הוא גם העריך שהמניע לחידוש היחסים הוא רצון המדינות להפחית את הסכסוך בתימן, ואמר כי לסעודים אין אשליות מי מתנגד להם באזור ומי ידיד שלהם.

רה"מ המשיך לתקוף את איראן ואמר כי מי שמשתף עמה פעולה, מנהל שותפות עם סבל, ולראיה ניתן להיווכח במצבן של מדינות כמו תימן, סוריה ועיראק. הוא אף הוסיף כי "95% מהבעיות במזרח התיכון נובעות מאיראן". מנגד, אמר נתניהו כי הצטרפותה של סעודיה להסכמי אברהם הוא דבר שיוכל לסיים את הסכסוך הישראלי-ערבי. הוא ציין כי מבחינת פוטנציאל שיתוף הפעולה בין המדינות - "השמיים הם הגבול".

רה"מ הגדיר בריאיון את לבנון כמדינה כושלת, שנשלטת בפועל בידי חיזבאללה, ואמר שלאיראן לא אכפת מתושבי לבנון. על הסכם הגבול הימי עם ישראל, ציין שיש לו ביקורת עליו, וסיפר על הבטחות שהושמעו כי חתימתו תוביל ליציבות האזור ותמתן את חיזבאללה.

נתניהו הבהיר מספר פעמים בריאיון את הברית שיש בין ישראל וארצות הברית, ואף הוסיף כי מוטב שהיא תגדיל את מעורבותה במזרח התיכון, ותראה לכולם את מחויבותה לאזור. לדבריו, לא רק בישראל מעוניינים בזה, אלא גם ברבות ממדינות ערב.

הפופולריים